28 lipca 2015 13:37

Polska premiera “Meru” na Transatlantyk Festival

Podczas poznańskiego Transatlantyk Festival będzie miała miejsce polska premiera nagradzanego filmu “Meru”, dokumentującego wspinaczkę z 2011 roku na Meru Peak.

display_Plakat_-_TRANSATLANTYK_PION_jeszcze_mniejszy[1]

W 2011 roku trójka świetnych alpinistów Conrad Anker, Renan Ozturk i Jimmy Chin wybrała się na jedną z najpiękniejszych gór świata, czyli Meru Peak. Wyprawa zakończyła się sukcesem – wspinacze jako pierwsi pokonali filar Shark’s Fin. Przejście był nominowane do Złotego Czekana w 2012 roku.

Meru Peak. Droga amerykańskiego zespołu biegnie ogromnym filarem w środku zdjęcia (fot. Jimmy Chin)

Meru Peak. Droga amerykańskiego zespołu biegnie ogromnym filarem w środku zdjęcia (fot. Jimmy Chin)

Obecność Jimmy’ego – znanego fotografa, zaowocowała po kilku latach filmową relacją z tego wydarzenia. Film „Meru” został zaprezentowany na prestiżowym Festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności dla amerykańskiego dokumentu. Dla filmu o tematyce wspinaczkowej to ogromny sukces, za którym ruszyły nie tylko liczne pokazy na festiwalach, ale także możliwość szerszej dystrybucji w kinach. Film będzie wyświetlany od 14 sierpnia w kilkudziesięciu kinach w USA.

Poznańscy miłośnicy gór będą mieli zatem okazję uczestniczyć w polskiej premierze tego dokumentu. “Meru” będzie wyświetlane dwukrotnie (10 i 12 sierpnia) w ramach Tranatlantyk Festival. Szczegóły dotyczące projekcji filmu tutaj.

Więcej o bohaterach “Meru” oraz o samej wyprawie znajdziecie tutaj oraz w wywiadach z Conradem Ankerem i Renanem Ozturkiem. Oficjalna strona filmu: merufilm.com.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum