23 lipca 2015 21:46

Tragedia w biegu po 82 szczyty Alp. Zginął Martijn Seuren

22 lipca w Masywie Mont Blanc zginął Martijn Seuren. Holender wspinał się wspólnie z Ueli Steckiem i jeszcze jednym wspinaczem. Ich celem było Grandes Jorasses (4208 m), kolejny szczyt do kolekcji 82 czterotysięczników Alp.

Martjin Seuren

Martjin Seuren

Zespół wspinał się Granią Rochefort. Martijn Seuren zginął po ok. 300-metrowym upadku. Szczegóły wypadku są nadal badane. Ueli Steck po tragicznym zdarzeniu napisał:

Jestem głęboko zasmucony po tragicznej śmierci mojego kolegi Martjina Seurena. Wydarzyło się to wczoraj, w środę 22 lipca, po wypadku na Grani Rochefort. Martjin byłby pierwszym Holendrem, który wspiąłby się na wszystkie 82 czterotysięczne szczyty w Alpach. Chcę wyrazić moje najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Martjina. Z względu na rodzinę nie będę więcej komentować tego tragicznego wydarzenia.

32-letni Martijn Seuren dołączył do teamu Ueli Stecka, który to od 9 czerwca wspina się realizując projekt „82sumits”, zakładający zdobycie w czasie 80 dni wszystkich 82 szczytów czterotysięcznych Alp. Początkowo w projekcie partnerem Stecka był  Michi Wohlleben, który jednak musiał się po 2 tygodniach wycofać ze względu na kontuzję. Steck kontynuował projekt, zdobywając kolejne szczyty z różnymi partnerami. Grandes Jorasses miał zdobyć z Martijnem.

Celem Martijna Seurena również było zdobycie wszystkich 82 czterotysięczników Alp, choć nie w takim tempie, w jakim pragnął tego Steck. Na swój pierwszy, Weissmies, wszedł w 2001 roku. Od tego czasu zdobył ich siedemdziesiąt…

Mysza

Źródła: Rock&Ice, 82summits
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum