27 lipca 2015 13:33

Akcja poszukiwawcza na Gasherbrumie II [27.07.2015]

25 lipca, podczas zjazdu na nartach po próbie zdobycia Gasherbruma II, zaginął Olek Ostrowski. Trwa akcja poszukiwawcza na Gasherbrumie II. Informacje dochodzące z Pakistanu są szczątkowe i należy podchodzić do nich z dużą dozą ostrożności.

Gasherbrum II - 8035 m n.p.m.

Gasherbrum II – 8035 m n.p.m.

Wczoraj, 26 lipca grupa HAPsów (High Altitude Porter) wyszła z bazy w celu odnalezienia Olka pomiędzy obozem drugim a pierwszym, gdzie zaginął. Dzisiaj przedpołudniem niektóre serwisy podały informację o tym, że grupa nie znalazła śladów Olka i w nocy wróciła do bazy. Jednak informacja ta nie znajduje potwierdzenia i nie wiadomo jaki jest efekt działań grupy poszukiwawczej. Realia czasowe, każą jednak przypuszczać, że zespół ten nie zdążył jeszcze wrócić. Byłoby to też zgodne z informacją, jaką wczoraj przekazał Jerzy Natkański. Powrót tej grupy był planowany na dzisiaj.

Partner Olka, Piotr Śnigórski, jest od wczoraj w bazie, informację tę potwierdza oficjalna FB strona wyprawy climb2ski.

Akcję poszukiwawczą w bazie pod Gasherbrumem II koordynowała i informowała o niej do wczoraj Kinga Baranowska, która jednak opuściła bazę i schodzi na dół. Wczoraj do bazy pod Gasherbrumem II dotarli Andrzej Bargiel i Darek Załuski z zamiarem wsparcia działań poszukiwawczych, jednak kontakt z nimi również jest utrudniony.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum