24 czerwca 2015 19:22

Postulaty środowiska taternickiego KW Warszawa

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy. W związku z toczącą się dyskusją i licznymi znakami zapytania dotyczącymi wprowadzenia elektronicznego systemu rejestracji/rezerwacji wspinania w Tatrach (tzw. ESR) oraz planu ochrony TPN, Klub Wysokogórski Warszawa podjął inicjatywę zorganizowania spotkania w tej sprawie w udziałem przedstawicieli TPN, TOPR oraz PZA, w dniu 25.06.2015 w Zakopanem.

KW Warszawa, logoNasza propozycja spotkała się z przychylną reakcją i do dnia dzisiejszego przedstawiciele zaproszonych organizacji potwierdzili swój udział.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoli wzajemnie wysłuchać swoich argumentów i zapoznać się ze stanowiskami w tej tak ważnej dla całego środowiska taternickiego sprawie.

Poniżej przedstawiamy postulaty, z którymi jedziemy na spotkanie:

  1. Jesteśmy przeciwni wprowadzaniu systemu ESR.
  2. System ESR dopuszczamy na terenie Tatr Zachodnich jedynie w przypadku udostępnienia do wspinania tam położonych rejonów.
  3. Nie zgadzamy się na limitowanie wspinania na aktualnie udostępnionych ścianach / szczytach.
  4. Deklarujemy gotowość daleko idącej współpracy w zakresie rozwiązywania problemów związanych ze wspinaniem w oparciu o poszanowanie status quo w zakresie rejonów i sposobów udostępniania.

Jeżeli inne kluby/organizacje skupiające taterników popierają powyższe postulaty – bardzo prosimy o taką informację (wystarczy mail na adres: klub.wysokogorski.warszawa@gmail.com).

Z taternickim pozdrowieniem,
Zarząd KW Warszawa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum