27 czerwca 2015 13:52

Petra Klingler i Jongwon Chon zwyciężają w Haiyang

Szwajcarka Petra Klingler i Koreańczyk Jongwon Chon zwyciężyli w czwartej edycji Pucharu Świata w boulderingu rozegranej w Haiyang (Chiny).

Petra Klingler w akcji w półfinałach

Odrobinę zaskakująco skończył się finał Pucharu Świata w Chinach. Na najwyższym stopniu podium zameldowało się dwoje zawodników, dla których pierwsze miejsce było do tej pory nieosiągalne.

Zaskoczeniem jest zwłaszcza zwycięstwo Szwajcarki Petry Klingler. która pokonała 100-procentową faworytkę zawodów, Japonkę Akiyo Noguchi. Do tej pory Szwajcarka zajmował miejsca poza finałową szóstką.

6. LE NEVE Melissa FRA 1t3 3b7

W rywalizacji męskiej wydaje się, że routesetterzy przecenili możliwości męskiej czołówki. Finał rozegrał się w zasadzie na trzech baldach – jak widzimy po wynikach czwórki nikt nie był w stanie pokonać, ani nawet zaliczyć bonusa. A pozostałe baldy puszczały z rzadka… Najlepiej wspinał się Koreańczyk Jongwon Chon i z dwoma (!) topami wziął złoto.

1. CHON Jongwon KOR 2t3 2b2
  2. GELMANOW Rustam RUS 2t7 2b6
  3. LEVIER Alban FRA 1t1 2b2
  4. HOJER Jan GER 1t1 2b3
  5. ONDRA Adam CZE 1t1 2b5
  6. NAKANO Minoru JPN 0t 3b4

Nasi zawodnicy w zawodach w Haiyang startowali dobrze, ale nie tak, jak tydzień temu w Chongqing. Chociaż trzeba odnotować, że osobisty życiowy sukces odnotował Kuba Jodłowski. W eliminacjach Kuba wystartował bardzo dobrze, zrobił 4 problemy w 8 próbach, zabrakło 3 miejsc do półfinału. Jest to jak do tej pory najlepszy start tego zawodnika w seniorskim Pucharze Świata.

Niestety, wyniku sprzed tygodnia nie powtórzyła Kasia Ekwińska (jej start w Chinach wspiera m.in. miasto Toruń). W kwalifikacjach pokonała jeden boulder i nie udało jej się zakwalifikować do półfinału. Zajęła 25. miejsce.

Andrzej Mecherzyński-Wiktor nie powtórzył sukcesu sprzed tygodnia, przypomnijmy awansował do finałów i wywalczył 6. miejsce. Andrzej zakwalifikował się do półfinałów, w których zajął 17. miejsce. Dobre starty sprawiły, że Andrzej jest na 12. miejscu w tegorocznym rankingu PŚ.

Następne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane dniach 14-15 sierpnia w Monachium.