8 czerwca 2015 10:07

Mistrzowskie zagranie Adama Ondry – słynne “Jade” 8B+ w stylu FL

Świeża skóra, siła, patenty Dave’a Grahama i motywująca ekipa – czyli wszystko co potrzebne, żeby przejść fleszem słynne Jade 8B+. A precyzując, tyle wystarczyło Adamowi Ondrze, który kolejny raz potwierdza, że podium na pucharowych zawodach (dwa dni temu 3. miejsce w Vail) i zaraz potem spektakularne przejście w skałach lub na boulderach to dla niego nic nadzwyczajnego.

Adam Ondra na Jade 8B+ flash

Adam Ondra na “Jade” 8B+ w stylu flash

Jade 8B+ w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park) to głośny krawądkowy problem Daniela Woodsa z 2007 roku. Pierwotnie wyceniony przez 17-letniego wówczas Amerykanina na 8C, uchodził za wzorcowy problem w swoim stopniu. Dopiero Carlo Traversi i James Webb zasugerowali obniżenie wyceny do 8B+.

Ondra o trudności 8B+ FL ocierał się już wcześniej. Właściwie pokonał dwa tak cenione problemy. W 2009 roku od pierwszej wstawki padło Confession w Cresciano, a 2011 roku Gecko Assis w Fontainebleau. Przy obu boulderach Czech postawił jednak 8B. W przypadku Jade nie miał już wątpliwości… Notabene w RMNP Adam zrobił w czerwcu jeszcze dwie „ósemki B” FL – Don’t Get to Greendy i Bear Toss.

A jak robi się “Hardest flash in the World” możecie zobaczyć tutaj.

Do tej pory rekordzistą stylu FL na boulderach był wspomniany Daniel Woods, który w 2011 roku błyskawicznie poradził sobie z Entlinge Freda Nicole’a w Murgtal. Oryginalnie 8C, zdaniem Woodsa mocne 8B+.

Brunka
źródło: www.8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum