21 czerwca 2015 07:00

Mechanior w finałach! Sukces w Chongqing!

Rewelacyjne wiadomości z Chin! Andrzej Mecherzyński-Wiktor wywalczył awans do finałów podczas trzeciej edycji Puchary Świata w boulderingu!

Wywalczenie awansu do finałów zawodów klasy Pucharu Świata to dla Andrzeja dogonienie siebie sprzed 11 laty! Wtedy to w swoim seniorskim debiucie w 2004 roku w Erlangen, zajął 6. miejsce. Od kilku lat Andrzej startował bardzo regularnie, ale nie udawało mu się przebić do finałów. W ubiegłym roku wywalczył 9. miejsce, dwa tygodnie temu w Toronto zajął 8. miejsce, teraz finał. Brawo Mechanior!

A wracając do Chongqing. Warto napisać, że Mechaniorowi udało się wyeliminować nie tylko samego Adama Ondrę, ale także rewelację ostatnich dwóch edycji w Ameryce – Nathaniela Colemana, czy zwycięzcę z Vail Albana Levier.

Mechanior w świetnym stylu przeszedł wszystkie 4. baldy i wywalczył 3. miejsce w półfinałach. Trzymamym kciuki za finały, których skład będzie następujący (kolejność po półfinałach):

7. GELMANOW Rustam RUS 4t9 4b9

W półfinałach dzisiaj w nocy walczyła także Kasia Ekwińska. Dla niej był to pierwszy półfinał w krótkiej seniorskiej karierze. Kasia, której wyjazd wparło także Miasto Toruń, wspinała się dobrze i wywalczyła 15. miejsce, nie trzeba dodawać, że najlepsze w swoje karierze. Tak trzymać!

6. SA Sol KOR 3t11 4b10

Zapraszamy na relację na żywo z finałów, która rozpocznie się o 11:00. Relacja na specjalnej stronie wspinanie.pl (tam też wyniki eliminacji i półfinałów). A za chwilę o 8:30 rozpoczną się finały czasówek, które również możecie zobaczyć na stronie wspinanie.pl.