21 czerwca 2015 10:10

Edyta Ropek ze srebrem w Chongqing!

Świetnie na drugiej edycji Pucharu Świata na czas wystartowała Edyta Ropek. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka wywalczyła srebrny medal.

Arena zmagań w Chongqing (fot. Kuba Jodłowski)

Edyta zakwalifikowała się do finałów z 4. czasem i w 110% wykorzystała tą pozycję. Edyta biegała bardzo dobrze, nie popełniła żadnego błędu, a takie przytrafiały się jej rywalkom. A była wśród nich sam Julia Kaplina, od kilku godzin posiadaczka nowego rekordu świata (7.56). Julia ustanowiła go w kwalifikacjach.

Edyta Ropek zwycięża z Julią Kapliną

W finałowym biegu Maria Krasawina była szybsza, ale i tutaj Edyta biegała bezbłędnie i wykręciła swój najlepszy czas w karierze 8,16 s.

Warto dodać, że to najlepszy wynik naszej zawodniczki od prawie trzech lat. Ostatni raz pucharowe podium Edyta wywalczyła w 2012 roku.

W finałach zobaczyliśmy jeszcze cztery nasze zawodniczki. Biegały: Ola Rudzińska, Patrycja Chudziak, Klaudia Buczek i Ania Brożek. Trzeba podziwiać Olę Rudzińską. Wystartowała z kontuzją pleców, która nie pozwoliła na osiągnięcie wyników do jakich nas Ola przyzwyczaiła, a i tak zawodniczka Pol-Inowex Skarpa Lublin wywalczyła 6. miejsce. Tuż za nią znalazły się Patrycja Chudziak i Ania Brożek. Klaudia Buczek zajęła 11. lokatę.

W rywalizacji męskiej zwycięstwo wywalczył reprezentant gospodarzy Qixin Zhong. Nasi reprezentanci (Marcin Dzieński i Jędrzej Komosiński) musieli na samym początku stoczyć wewnętrzną walkę, z której zwycięsko wyszedł Marcin. Jędrzej zajął w związku z tym 14. lokatę. Niestety w następnej rundzie Marcin przegrał bieg z Francuzem Bassa Mawem i zakończył rywalizację na tej fazie. Pewnym pocieszeniem dla Marcina jest pobicie życiówki i ustanowienie nowego Rekordu Polski (!) z czasem 6.027 s. W zawodach startował także Tomasz Sordyl, który zajął 19. miejsce.

Mysza

Zapraszamy na relację na żywo z finałów w boulderingu, w których zobaczymy Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora. Relacja rozpocznie się o 11:00, można ją śledzić na specjalnej stronie wspinanie.pl (tam też wyniki eliminacji i półfinałów).