27 czerwca 2015 09:36

Anouck Jaubert i Qixin Zhong najszybsi w Haiyang. Polacy bez medalu

Właśnie zakończyły się finały konkurencji na czas trzeciego tegorocznego Pucharu Świata rozgrywane w Haiyang (Chiny). Zwyciężyli Francuzka Anouck Jaubert i Chińczyk Qixin Zhong. Nasi reprezentanci tym razem nie wywalczyli medalu.

Wśród pań, pomimo liczebnej przewagi, aż 6 polskich  zawodniczek na 16 ogólnie startujących w zawodach, nie udało się tym razem wywalczyć medalu. Polki zajęły miejsca od 5 do 9 (Edyta Ropek, Ola Rudzińska, Patrycja Chudziak, Klaudia Buczek, Monika Prokopiuk) i 15. (Anna Brożek).

A najlepiej biegała Francuzka Anouck Jaubert, pokonując silne Rosjanki, które zajęły miejsca od 2 do 4.

9. BROŻEK Anna POL

Wśród panów liczyliśmy na dobry start Marcina Dzieńskiego. Nadzieję na dobry wynik dawał drugi czas kwalifikacji. Niestety bieg w 1/4 finału zupełnie mu nie poszedł i Rambo wywalczył 8. miejsce. Dobrze biegał Jędrzej Komosiński, który zakończył rywalizację na 10. miejscu.

W zawodach zwyciężył reprezentant gospodarzy. Niesiony dopingiem własnej publiczności Chińczyk Qixin Zhong pokonał w finałowym biegu, biegnąc z czasem bliskim rekordowi świata (5.79), posiadacza tego rekordu, Ukraińca Daniłę Bołdyriewa. Dla Chińczyka to już drugie zwycięstwo pucharowe w tym roku.