20 maja 2015 17:16

Więcej dróg tradowych pod Krakowem. Efekty spotkania w KW Kraków

W dniu 19 maja 2015 w siedzibie KW Kraków odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące zmiany asekuracji na wybranych drogach.

W spotkaniu wzięli udział: Włodek Porębski, Mariusz Biedrzycki, Miłosz Jodłowski, Mikołaj Pudo, Paweł Mielnikow, Marcin Opozda, Krzysztof Baran, Wojtek Szymandera, Wojtek Słowakiewicz, Artur Koza, Szymon Kaźmierczak, Kuba Barbasz, Piotr Korczak oraz Piotr Poloczek i Darek Porada (w żadnej sprawie nie zabrali głosu uznając, że temat dotyczy środowiska krakowskiego i ono podejmuje decyzje).

Wszelkie ustalenia były na bieżąco spisywane przez Przemka Koska.

Ponieważ nie wszyscy mogli się pojawić na spotkaniu – część opinii dostałam drogą mailową przed spotkaniem i zostały one uwzględnione podczas dyskusji.

W większości spraw udało się ustalić consensus, co bardzo cieszy. W najbardziej kontrowersyjnym przypadku, czyli w Doliny Bolechowickiej, postanowiłam zawiesić dyskusje w czasie, gdyż nie powinno się tam wykonywać w tej chwili żadnych prac ekiperskich, co czyniło konsultacje bezprzedmiotowe.

Ze swojej strony chciałam jeszcze raz podziękować KW Kraków za udostępnienie lokalu klubowego i gościnę oraz wszystkim uczestnikom dyskusji za poświęcony czas i cenne wypowiedzi.

O rozpoczęciu prac w danych rejonach będę informować z wyprzedzeniem. Jeśli ktoś będzie miał czas i chęci – zapraszam do pomocy.

Pozdrawiam serdecznie
Olga Kosek

Załącznik: Ustalenia w sprawie dróg tradowych w Dolinach Będkowskiej, Kobylańskiej i Bolechowickiej, 19 maja 2015

***

Spotkanie zorganizowane przez Olgę Kosek jest sukcesem zwolenników wspinaczki na własnej asekuracji i dobrze postrzeganego “lobby instruktorskiego”, bardzo pomógł tu zdroworozsądkowy i poparty ogromnym szkoleniowym doświadczeniem głos Wojtka Szymendery. Przestrzeń do uprawiania tej formy wspinania, odwołującej się do tradycyjnych idei alpinizmu i idącej pod prąd dominującego nurtu sportowego, ma szansę się poszerzyć. Wiele dróg pod Krakowem, które mają sensowny potencjał do wspinania na własnej, odzyska swój “dziewiczy” kształt, a ludzie, których marzeniem jest górska przygoda będą mieli większe pole do doskonalenia niezbędnych umiejętności tkania asekuracji.

Co ciekawe i symptomatyczne, wystarczyło podyskutować o konkretach, by toczony wirtualnie spór zamienił się w rzeczową rozmowę. Oczywiście jest to też zasługa “politycznego” odłożenia w przyszłość rozważań na temat Babińskiego w Bolechowicach, który rozgrzewa forumowe dyskusje.

Wojtek Słowakiewicz
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Efekty spotkania po kilku latach [6]
    Pytanie do osób szkolących. Czy oprócz 2 dróg na Kuli,…

    22-05-2019
    brzuchacz