6 maja 2015 20:09

Mocny mamutowy remanent – Draga, Mach i Miedzak

W ostatnim czasie dużo pisaliśmy o topowych przejściach w Jaskini Mamutowej. Ale w tym kultowym miejscu wspinają się również inni wspinacze a ich rzetelne przejścia także zasługują na uwagę. Stałymi bywalcami jaskini są Paweł Draga (Camper, Tenaya, Skylotec), Łukasz Miedzak i Adam Mach.

Paweł Draga podczas przejścia "Wairagja" VI.7 (fot. Jacek Matuszek / climb.pl)

Paweł Draga podczas przejścia “Wairagja” VI.7 (fot. Jacek Matuszek / climb.pl)

Tytułowy remanent dotyczy zwłaszcza Pawła, który w zeszłym roku zgromadził pokaźny zestaw trudnych prowadzeń i dołożył do mamutowego zestawu kolejną wymagającą kombinację.

I tak w marcu 2014 roku Paweł przeszedł Mechanikę pręta cienkiego VI.6+, w maju uporał się z Dogonić Las Vegas VI.6. A potem w czerwcu dodał kompozycję o wiele znaczącej nazwie Wairagja (w hinduizmie Vairagya – bez-pragnieniowość – przyp. red.), na którą składają się Mechanika pręta cienkiego i Macierewicz o wycenie mocne VI.7. Jak sam informuje: “droga powstała na potrzeby treningowe, bo przy moim rozmiarze palców wyjście z przez Chomeiniego nie jest możliwe :-)”.

Paweł Draga na "Esthet a claque" 8b w Saint Léger (fot. arch. Paweł Draga)

Paweł Draga na “Esthet a claque” 8b w Saint Léger (fot. arch. Paweł Draga)

Przy okazji warto wspomnieć, że podczas zeszłorocznej wizyty we francuskim Saint Léger Paweł przeszedł dwie tamtejsze 8b – Esthète à claques oraz La tapette à grimpeurs.

Tej wiosny Paweł wybrał się do włoskiej Sperlongi, gdzie udało mu się pokonać m.in. połączenie Super Daytona + l’ Ombre dello Scorpione o trudnościach 8a+/b.

Wairgaję na swoje konto zapisał kilka dni temu Adam Mach. A skoro jesteśmy przy mniej znanych kombinacjach to wspomnijmy jeszcze o kwietniowym przejściu Adama La bella mafia VI.7+, stanowiącej połączenie Fumara perjudica z Macierewiczem. Oczywiście wiosennym opus magnum Adama pozostaje Sprawa honoru VI.8.

Dobrymi przejściem może pochwalić się również Łukasz Miedzak, który w kwietniu pokonał Salmana Rushdiego VI.6+, czyli Czekając na Godoffa z dołożonym Macierewiczem.

Wiosna w Jaskini Mamutowej w pełni – czekamy z niecierpliwością na kolejne przejścia.

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum