11 maja 2015 09:08

Janusz Gołąb ambasadorem Górskiego Sklepu Internetowego 8a.pl

Janusz Gołąb, wspinacz i himalaista, ma na swoim koncie wiele górskich dokonań światowego formatu. Należał do zespołu wspinaczkowego Dream Team, który ma na koncie wiele najtrudniejszych dróg pokonanych w stylu alpejskim. Janusz dokonał m.in. pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (stanął na szczycie 9 marca 2012 roku) oraz wiele innych ciekawych przejść w Tatrach (m.in. zimowych na Kazalnicy Mięguszowieckiej), Alpach (np. Direttissimy PiolaGhilini na Eigerze) czy na Grenlandii i Alasce.

Janusz Gołąb ambasadorem Górskiego Sklepu Internetowego 8a.pl

Janusz Gołąb ambasadorem Górskiego Sklepu Internetowego 8a.pl

Janusz Gołąb jest uczestnikiem wyprawy Polish Annapurna IV Expedition 2015, której członkiem jest również Marcinem Yeti Tomaszewski (ambasador marki Zamberlan). W październiku tego roku wyprawa planuje zdobycie dziewiczego, północno-zachodniego filaru Annapurny IV (7525 m) w stylu alpejskim.

Tuż przed wyjazdem na Alaskę Janusz Gołąb został ambasadorem Górskiego Sklepu Internetowego 8a.pl.

Janusz Gołąb

Janusz Gołąb

Janusz Gołąb:

Cieszę się, iż moje doświadczenie zdobyte w górach będzie można wykorzystać również poza górami. Mamy w planach wspólne działania, które – mam nadzieję – pomogą klientom sklepu 8a.pl w realizacji swoich górskich celów.

Piotr Czmoch ze sklepu 8a.pl:

Janusza znam od początku lat 90. Cieszę się, iż po tylu latach możemy rozpocząć współpracę, w której obie strony mogą się wspinać w osiągnięciu swoich. Od zawsze staramy się współpracować z ważnymi wspinaczami. Stąd współpraca z Kingą Ociepką-Grzegulską, Łukaszem Dudkiem i ambasadorami marki Zamberlan, Marcinem Yeti Tomaszewskim oraz Markiem Reganem Raganowiczem. Cieszymy się, że również Janusz uznał współpracę za interesującą.

Najbliższy cel wspinaczkowy Janusza to Denali (McKinley) drogą Cassina, która ze swoją elegancką i wymagającą linią jest dużym wyzwaniem dla wielu wspinaczy. Wylot członków wyprawy z Polski planowany jest na 10 maja.

Informacja prasowa 8a.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum