21 maja 2015 14:42

Felix Neumärker na Action Directe

Nie ma słynniejszej 9a na świecie niż Action Directe na Waldkopf Turm Wolfganga Güllicha. I trudno się dziwić, że po taką sławę sięga coraz więcej wspinaczy. Ostatnio droga poddała się Felixowi Neumärkerowi. Do pełnej dwudziestki pogromców jeszcze kilku brakuje, póki co doliczono się 18 przejść.

Felix Neumärker na "Action Directe" (fot. Frank Kretschmann)

Felix Neumärker na “Action Directe” (fot. Frank Kretschmann)

Na liście powtórzeń Action Directe, poprowadzonej przez Güllicha w 1991 roku, same znane nazwiska. Począwszy od Alexandra Adlera (pierwsze powtórzenie w 1995 roku), poprzez Grahama, Bocka, Ondrę, Koyamadę, Usobiagę, Hojera itd., po Alexandra Megosa, który okazał się z całej grupy najszybszy. Przejście legendarnej drogi zajęło mu około dwóch godzin[!]. Wśród tych, którzy pokonali Action, jest też Adam Pustelnik (2010, więcej o przejściu Adama w wywiadzie).

Alex Megos błyskawicznie na Action Directe:

A wracając do Neumärkera. Niemiec należy do czołówki niemieckich wspinaczy. Poza Action Directe przeszedł na Frankenjurze między innymi Coronę 11/11+ (9a+) Markusa Bocka (2014). Rok wcześniej pojechał do Siurany po La Ramblę 9a+. Natomiast całkiem niedawno pisaliśmy o sukcesie Felixa w Labaku, gdzie dokonał trzeciego przejścia najtrudniejszej drogi czeskich piachów – To tu ještě nebylo XIIb (ok. 9a).

Felix Neumärker i Corona:

Brunka
źródło: www.planetgrimpe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum