30 maja 2015 19:24

Edu Marin i Dani Andrada na pocieszenie robią Chilam Malegnum 9a

Słynna Chilam Balam przeżywa ostatnio oblężenie, przypomnijmy że parę dni temu trzeciego przejścia dokonał Sébastien Bouin, ale nie tylko on miał chrapkę na tę monstrualną drogę.

Edu Marin na Chilam Malegnum 9a

Edu Marin na Chilam Malegnum 9a

Ostrą, 20-dniową sesję treningową w Villanueva del Rosario odbyli Edu Marin i Dani Andrada. Ten pierwszy był najbliżej poprowadzenia słynnej Chilam Balam. Ostatniego dnia wyjazdu Edu spadł na 9 ruchów (!) przed końcem drogi, na której tych ruchów jest 400…

Przebieg Chilam Balam

Przebieg Chilam Balam

Być może tak dobrą przystawkę zawdzięcza wcześniejszemu prowadzeniu nowej propozycji w grocie w Villanueva del Rosario. Nowość Marina to 75-metrowe Chilam Malegnum. Droga pokonuje w większości ten sam teren, co Chilam Balam, ale ma inną końcówkę, co sprawia, że wycena jest bardziej znośna – 9a. W końcowym łańcuchu Chilam Malegnum zameldował się ostatniego dnia pobytu w rejonie także Dani Andrada.

Panowie podczas pobytu w Villanueva del Rosario zweryfikowali inną drogę Bernabé Fernándeza, autora Chilam Balam. Mowa o Matar a Platon, dla której Bernabé zaproponował 9a. Panowie sugerują 8c+.

Mysza

Źródło: edumarin.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum