6 maja 2015 09:30

Olek Ostrowski prosi o wsparcie w kolejnej wyprawie. Celem Gasherbrum II!

Olek Ostrowski, który w ubiegłym roku jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oyu, rozpoczyna nowy ambitny projekt. Jego celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II. Olek, podobnie jak w ubiegłym roku, prosi o wsparcie społeczność górską. Mamy nadzieję, że ją uzyska :).

Gasherbrum II (8035 m) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Malutka wyprawa, w której składzie oprócz Olka będzie jedynie Piotr Śnigórski, zamierza wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowym-zachodnim żebrem.

Cel wyprawy - Gasherbrum 2 - 8035 m n.p.m.

Cel wyprawy – Gasherbrum 2 – 8035 m n.p.m.

Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać się będzie z drogą podejścia.Wyprawa Gasherbrum II 8035 – Ski Expedition 2015, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinna rozpocząć się w połowie czerwca 2015 roku.

Olek Ostrowski

Piotr Śnigórski

Olek tak pisze:

W zeszłym roku, również dzięki Waszej pomocy, udało mi się zorgaznizować, samotną, narciarską wyprawę na Cho Oyu – 8201 m n.p.m., która zakończyła się wielkim sukcesem. 29 września 2014 roku stanąłem sam i bez użycia dodatkowego tlenu na szczycie, po czym jako pierwszy polak w historii zjechałem na nartach z tej gór. Kawał dobrej przygody i wielkiego marzenia!

Podczas tamtej wyprawy wykonałem zdjęcia do filmu reż. Szymona Kowalczyka i Adama Śmiałka pt. “Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!”. Obraz ten został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014.

Dlaczego crowdfunding?

Budżet całej wyprawy przy dwóch uczestnikach to ok. 80 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać tej kwocie, ale przecież w “kupie” siła! :) Po wyprawie na Cho Oyu spotkałem wielu ludzi, którzy szczerze kibicują moim pomysłom narciarskim, identyfikują się z nimi. Co więcej, sprawia im radość to, że mogą dorzucić do nich swoje “trzy grosze”. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc po raz kolejny.

Zorganizujmy razem pierwszą polską narciarską wyprawę w Karakorum, a my zrobimy wszystko, żeby zakończyła się zjazdem na nartach z Gaherbruma II.

Wyprawę możecie wesprzeć, do czego gorąco zachęcamy, na stronie Polak Potrafi.

Mysza

Patronat nad wyprawą objęło

wspinanie.pl_120_33
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum