Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie

Ukazał się przewodnik “Narciarstwo wysokogórskie w Polskich Tatrach Wysokich” autorstwa Karola Życzkowskiego i Józefa Wali, zawierający wyczerpujące opisy “poza-boiskowych” tras w polskiej części Tatr Wysokich.

Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie

To już drugie wydanie tego przewodnika, pierwsze ukazało się w 2004 roku pod tytułem “Narciarstwo wysokogórskie w polskich Tatrach Wysokich”.

W nowym wydaniu uatrakcyjniono szatę graficzną, ale także dodano zjazdy, które zostały pokonane od momentu ukazania się pierwszego wydania. Autorzy wzbogacili przewodnik o wiele nowych fotografii lepiej ilustrujących opisywane trasy.

Józef Wala i Karol Życzkowski (fot. Jerzy Zachorowski)

Józef Wala i Karol Życzkowski (fot. Jerzy Zachorowski)

Ponieważ przewodnik jest także w dużym stopniu podręcznikiem skialpinizmu, znaleźć można w nim informacje o sprzęcie koniecznym do uprawiania tej dyscypliny sportu, rozdział poświęcony lawinom i innym zagrożeniom występującym na terenie Tatr Wysokich, rys historyczny i ciekawostki dotyczące opisywanych miejsc, obszerny wykaz literatury. Przewodnik posiada także angielski abstrakt.

Przewodnik jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

Mysza

Karol Życzkowski – urodzony w 1960 roku, fizyk. Instruktor narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, przewodnik beskidzki, członek Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie. Narciarstwo wysokogórskie w Tatrach uprawia od 35 lat, ma za sobą 150 zjazdów w Tatrach, w tym większość opisanych w przewodniku. Zjeżdżał samotnie ścianą Piku Lenina, z nartami wychodził na Aconcaguę, Fudżi, Mont Blanc oraz wiele innych szczytów alpejskich. W latach 1988-89 prezes Sekcji Narciarskiej KW Kraków.

Józef Wala – urodzony w 1968 roku, geodeta. Taternictwo i narciarstwo wysokogórskie uprawia od zawsze. Zjeżdżał na nartach z Monte Rosy, Pic Roseg i wielu innych szczytów alpejskich. W latach 1993-97 prezes Sekcji Narciarskiej KW Kraków.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum