22 kwietnia 2015 12:38

Era Vella – 9a nr 1 wśród dziewczyn. Tym razem dla Anak Verhoeven

Wyjątkowym powodzeniem cieszy się wśród kobiet Era Vella 9a w Margalefie. Drogę Chrisa Sharmy pokonały dotąd aż trzy panie (Sasha DiGiulian, Mar Álvarez i w tym roku Angela Eiter), teraz dołączyła do nich młoda Belgijka Anak Verhoeven.

Ana Verhoeven (fot. www.anakverhoeven.be)

Ana Verhoeven (fot. www.anakverhoeven.be)

18-letnia Anak, obok utytułowanej Muriel Sarkany, to bez wątpienia najskuteczniej wspinająca się Belgijka. Mimo młodego wieku ma już sukcesy zawodnicze i świetne przejścia skalne. Era Vella, nad którą pracowała 10 dni, jest jej pierwszą 9a. Natomiast dróg z poziomu 8c zebrała już całkiem sporo.

Możliwości Verhoeven poznaliśmy w ubiegłym sezonie. Podczas letniego pobytu w Gorges du Loup przeszła szereg trudnych dróg, w tym po raz pierwszy poprowadziła trudności 8c+ (Ultimate Sacrifice). Do tego dołożyła jeszcze między innymi Hot Chili X 8c i Qoussai, les maux de la fin 8c. Celem nr 1, którego wówczas nie udało się jej zrealizować, był Punt-X 9a. Czy Belgijka wróci w tym sezonie do francuskiego rejonu? Jej słynna rodaczka ekstrem sektora Déversé już pokonała

Brunka
źródło: www.kairn.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum