21 kwietnia 2015 22:21

“Aukcja dla Janusza Kurczaba” – zachęcamy do udziału

11 kwietnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Janusz Kurczab. Człowiek wielki, himalaista, taternik, kierownik wypraw, instruktor, archiwista, kronikarz, dziennikarz, olimpijczyk. Ogromny autorytet w dziedzinie himalaizmu. Przyjaciel Jerzego Kukuczki, jego rodziny oraz Fundacji Wielki Człowiek.

aukcja-dla-janusza-kurczaba

 Nieocenione było wsparcie merytoryczne i energia, z jaką Janusz pomagał nam przy porządkowaniu archiwaliów pozostawionych pośmiertnie przez Jerzego. Opisy zdjęć, wyznaczanie ośmiotysięcznych tras wspinaczkowych, konsultacje merytoryczne – w tym wszystkim z pasją, zaangażowaniem, energią i przede wszystkim wielką cierpliwością (gdyż pytań było wiele) wspierał nas Janusz Kurczab.

Pogrzeb Janusza odbył się w Warszawie, 17 kwietnia na Cmentarzu Bródnowskim. Niestety, jak się okazało Janusz Kurczab nie miał żadnej rodziny, jedyną osobą, która mogła ponieść koszty pogrzebu był przyjaciel Janusza – Robert Baranowski. Ponieważ koszty zorganizowania pogrzebu były ogromne, prosimy Was wszystkich o pomoc w zrefundowaniu panu Robertowi chociaż części wydatków związanych z ostatnim pożegnaniem Janusza Kurczaba.

Zachęcamy Was zatem do udziału w aukcjach i pomocy w tej trudnej sytuacji. Przekazujemy do Waszej dyspozycji 5 książek „Na szczytach świata” oraz 5 egzemplarzy książki „Mój pionowy świat” wraz z DVD „Jerzy Kukuczka Wielki Człowiek z małej Istebnej”. Wpływy z aukcji przeznaczone zostaną na refundację kosztów pogrzebu Janusza Kurczaba.

Regulamin aukcji:

Aukcje książek odbywają się na wydarzeniu “Aukcja dla Janusza Kurczaba”. Ich mechanizm jest prosty:

1. Do zlicytowania mamy po pięć egzemplarzy dwóch książek autorstwa Jerzego Kukuczki – „Na szczytach świata” oraz „Mój pionowy świata” wraz z DVD „Jerzy Kukuczka Wielki Człowiek z małej Istebnej”.
2. Każda ze licytowanych książek zostanie specjalną dedykacją pani Cecylii Kukuczki.
3. Każda ze licytowanych książek pojawi się na naszym wydarzeniu w postaci osobnego postu.
4. Licytujecie podając w komentarzach pod wybranym postem (w zależności od preferowanego tytułu) kwotę, którą chcecie przeznaczyć na rzecz Janusza.
5. Cena wywoławcza każdej książki to 1 zł.
6. Licytację każdego z tytułów wygrywa 5 osób, które do wtorku 28.04.2015r. do godziny 24.00 wylicytują najwyższą sumę.
7. Po zakończeniu licytacji opublikujemy nazwiska zwycięzców oraz poprosimy o kontakt pod adresem www@kukuczka.net

Bezpośrednie linku do aukcji:

Zapraszamy do licytacji i dziękujemy!

Fundacja Wielki Człowiek
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum