2 marca 2015 11:07

Nasi panowie na boulderach – Konrad Saladra i Łukasz Dudek

Jest pogoda, jest moc, są wyniki. Konrad Saladra (akademiawspinania.eu, wallsstreet.eu) nie przestaje eksperymentować na boulderach. 1 marca pada kolejny trudny problem w jego wykonaniu, wizytówka Ciężkowic White Widow 8A+. „Niby łatwy, a z końcówki się spada” – skomentował po przejściu. Ale to nie wszystko…

Konrad na "White Widow" 8A+ (fot. arch. K. Saladra)

Konrad na “White Widow” 8A+ (fot. arch. K. Saladra)

Korzystając z super warunków Konrad popracował jeszcze nad kombinacją swojego pomysłu. Efektem jest łatwiejsza wersja White WidowWidow Licker w trudnościach 7C+/8A:

Wyszedł ciekawy i całkiem logiczny boulderek o przystępnej cyfrze :) Bardzo panelowy, bez trików, haczeń i oblaków. Może to być ciekawa propozycja dla tych, którym brakuje Newtona na White Widow.

Konrad dawkuje sobie mocne przejścia na kamykach, ale trzeba przyznać, że coraz częściej można go zobaczyć na topie „ósemkowych” przystawek. Jesienią ubiegłego roku zrobił swoje najlepsze przejście, pokonując Louis Je Master 8B w Ostašu, a nieco wcześniej w ekspresowym tempie (tylko 15 minut) poradził sobie z Venom 8A+ na Kamiennej Górze.

Natomiast jeszcze w lutym dwie owocne sesje na małych formach zaliczył Łukasz Dudek (8a.pl, Portal Górski, KW Częstochowa). Najpierw przeszedł Nadstachu 8A+ Sokolikach (Progress + Regres), a niecały tydzień później pojechał na Kamień Michniowski po Fazę 8A+. Zdaniem Łukasza trudny, ale świetny i logiczny bald.

Łukasz na "Nadstachu" 8A+ (fot. Piotr Deska)

Łukasz na “Nadstachu” 8A+ (fot. Piotr Deska)

I jeszcze pierwsze przejście Fazy – w akcji Michał Ginszt:

Brunka
źródło: www.8a.nu, info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum