6 marca 2015 20:01

Alizée Dufraisse prowadzi Chikane 8c+ w Siuranie

U Alizée Dufraisse wszystkie drogi prowadzą do La Rambli 9a+. Tak się przynajmniej wydaje :) To właśnie klasyk Siurany spędza sen z powiek ambitnej Francuzki od kilku dobrych lat. Póki co Alizée nie sięgnęła jeszcze topu (mimo wielu prób), zmieniła też nieco strategię w porównaniu z poprzednimi sezonami. Nie rezygnując z La Rambli, ostatnio wspominała jednak o dwóch innych, równoległych projektach, nad którymi pracuje. Wygląda na to, że właśnie jeden z nich udało jej się poprowadzić.

Najnowszy wpis Dufraisse z początku marca to Chikane 8c+ w Siuranie, piękna, techniczna i bardzo wymagająca linia znajdująca się w sektorze Can Pigui Pugui.

Francuzka na “Chikane” 8c+ (fot. Raphael Fourau )

Francuzka na “Chikane” 8c+ (fot. Raphael Fourau )

To zarazem już czwarty tak trudny pasaż Francuzki, nie licząc tego najmocniejszego – La Reina Mora 8c+/9a, notabene sąsiadującego z La Ramblą. Swoje pierwsze 8c+ Alizée zrobiła w 2011 roku i było to Pati Noso w Siuranie. Później stopniowo dokładała kolejne „ósemki c+”; w 2012 pada Coma Sant Pere w Margalefie, w 2012 wspomniana La Reina Mora i niedługo potem El Rastro w Siuranie.

Na filmie próby Alizée Dufraisse na La Rambli 9a+ i najtrudniejsza w jej dorobku La Reina Mora 8c+/9a:

Brunka
źródło: www.alizeedufraisse.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum