2 lutego 2015 09:25

Sachi Amma czwartym pogromcą “Fight or Flight” 9b

Sachi Amma dopiął swego i poprowadził wreszcie długo oblegany projekt – 1 lutego padło Fight or Flight 9b w Olianie. Japończyk dowiódł tym samym, że jest nie tylko mistrzem panelu (dwa razy z rzędu wygrywał Puchar Świata w prowadzeniu), ale należy też do ścisłej czołówki skalnej na świecie.

Sachi Amma na “Fight or Flight” 9b (fot.  Eddie Gianelloni)

Sachi Amma na “Fight or Flight” 9b (fot. Eddie Gianelloni)

Na przejście Fight or Flight Chrisa Sharmy (2011) Sachi potrzebował czterech wyjazdów, naliczył ponad 30 prób. Zrobił jednocześnie trzecie powtórzenie drogi. Pierwsze należy do Adama Ondry (2013), drugie – jeszcze świeże, z końca grudnia 2014 roku – do innego wirtuoza pucharowych aren Austriaka Jakoba Schuberta (podobnie jak w przypadku Japończyka, Jakob zrobił tym samym życiówkę w skałach). Notabene chyba żadna z “dziewiątek b” nie ma tylu przejść…

Sachi Amma od kilku lat pokazuje, że jest bardzo ambitnym wspinaczem skalnym. Na dowód, w poprzednich latach notował takie ekstremy jak np: Papichulo 9a+ w Olianie (2010), Pachamamę 9a+ w Olianie (2011), La Ramblę 9a+ w Siuranie (2012) i Biographie 9a+ w Céüse (2014).

Dodajmy, że tuż po przejściu Fight or Flight Japończyk miał jeszcze siłę na wpięcie się do łańcucha Joe-cita 9a, kombinacji pomysłu Ondry sprzed kilku lat.

Brunka
źródło: www.kairn.com, www.8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum