9 lutego 2015 19:47

Marcel Rémy w wieku 92 lat prowadzi 5c!

Szwajcar Marcel Rémy poprowadził w Grecji drogę 5c! Prowadzenie odbyło się w ramach filmowego projektu oraz z okazji rocznicy 92. urodzin bohatera.

Marcel Rémy

Marcel Rémy

Szwajcar, urodzony w 1923 roku, mimo swojego sędziwego wieku nadal się wspina i budzi niekłamany podziw. Wiosną 2007 roku (84 lata) na Kalymnos Marcel poprowadził np. Monahiki Elia (6a+) w Grande Grotta. Na tamtym wyjeździe Szwajcar przeszedł jeszcze wiele szóstek w tym kilka OS.

W 2009 roku (86 lat) przeszedł np. 16-wyciągową Original Route (zwaną też Y Route) na północno-zachodniej ścianie Grand Miroir d’Argentine (2325 m) w szwajcarskich Alpach.

Marcel Rémy w akcji

Marcel Rémy w akcji

Ostatnie prowadzenie Marcela, który ma dwa sztuczne stawy biodrowe, to 30-metrowa droga F.O.S.L. 5c w sektorze Mad Wall w Leonidio (Grecja). Prowadzenie związane było z celebracją jego 92 urodzin, które minęły 6 lutego.

Jako, że trening czyni mistrza, Marcel wspina się także na sztucznej ścianie:

Marcel jest też ojcem sławnych braci Claude’a i Yvesa Rémy, którzy dokonując wielu pierwszych przejść na trwale wpisali się w historię europejskiego wspinania.

Nie trzeba chyba dodawać, że Marcel bije swoimi przejściami rekordy trudności dla swojego wieku. Jego “rywalem” może być jedynie Fred Beckey, patrz: Uwaga na Beckeya: Ukradnie wam wasze kobiety i wasze drogi.

Mysza

Źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum