5 stycznia 2015 11:35

“Siempre se Puede Hacer Menos” 8c+(?) OS – Chulilla i pierwsze przejście Klemena Bečana

O zaletach hiszpańskiego rejonu Chulilla pisał już w 2012 roku Piotrek Bunsch. Wówczas było to jeszcze stosunkowo mało znane miejsce, dziś już jeden z najpopularniejszych europejskich rejonów, o ogromnym potencjale. W następnym sezonie właśnie za sprawą Piotrka powstało tu pierwsze 8c+, Nin Gal – projekt miejscowego ekipera Nacho Aznara. Całkiem niedawno w Chulilli padła kolejna nowa droga w okolicach 8c+(?) i to w stylu OS. Światło dzienne ujrzała Siempre se Puede Hacer Menos.

Słoweniec na "Siempre se Puede Hacer Menos" (fot. arch. Klemen Bečan)

Słoweniec na “Siempre se Puede Hacer Menos” (fot. arch. Klemen Bečan)

Autorem tam mocnego onsajtu jest świetny słoweński wspinacz Klemen Bečan. Choć jak sam przyznaje – tak naprawdę, trudno mu ocenić trudności po jednej wstawce. Wiadomo natomiast, że 70-metrowej linii próbowali wcześniej lokalsi i sugerowali właśnie okolice 8c-8c+.

Jeśli wycena 8c+ się potwierdzi (a dodajmy, że Klemen ma za sobą znakomite onsajty na drogach 8c), Słoweniec powtórzy sukces Baska Patxiego Usobiagi, który w 2007 roku zrobił bez znajomości pierwsze przejście drogi Bizi euskaraz 8c+ (projekt Kaitza Maiza) w rejonie Etxauri. Był to zresztą wówczas w ogóle rekord trudności OS.

Tymczasem mała reklama rejonu i Piotrek Bunsch na Nin Gal 8c+:

Brunka
źródło: www.planetmountain.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum