29 stycznia 2015 16:39

Nophobia, czyli Damian Granowski i Jędrzej Jabłoński w Canadian Rockies

Bardzo dobre przejście za Oceanem odnotował polski zespół. 27 stycznia Damian Granowski i Jędrzej Jabłoński przeszli 5-wyciągową drogę Nophobia M10+ w Canadian Rockies.

Efektowny okap na Nophobia (fot. Tim Banfield)

Efektowny okap na Nophobia (fot. Tim Banfield)

Drogę Nophobia przebyli jako pierwsi w 2013 roku Will Mayo, Pat Delaney, John Freeman i Will Gadd. Najtrudniejszy z pięć wyciągów w oczach autorów miał trudności M11. Obniżenia wyceny do M10+ dokonał później jeden ze współautorów przejścia, Will Gadd.

W grudniu 2014 roku drogę powtórzyli Rafał Sławiński i Jen Olson. Oboje prowadzili każdy wyciąg, było to 4. i 5. przejście drogi. Prowadzenie Jen, jest pierwszym kobiecym przejściem drogi.

Nasz polski zespół, który wspinał się bez korzystania z techniki czwórek i dziewiątek (drugi wspinał się po ekspresach) idzie w swoich ocenach jeszcze dalej… Według nich przy „umiejętnym restowaniu” najtrudniejszy wyciąg ma M10.

Schemat Nophobia

Schemat Nophobia

To bardzo dobre przejście w kategorii wielowyciągowych dróg drytoolowych. Polski „rekord” w tej dziedzinie, jeżeli wyłączyć będącego poza konkurencją wspomnianego wyżej Rafała Sławińskiego, należy do zespołu Krzysiek Rychlik i Magda Imielska, który w ubiegłym roku poprowadził 5-wyciągową Jedi Master M11.

Mysza

Źródło: drytooling.com.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Gratulacje! [5]
    Tak trzymać!

    29-01-2015
    jankuczera