20 stycznia 2015 12:37

Już dziś ruszają zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Już 20 stycznia ruszają zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który odbędzie się w dniach 16-19 lipca 2015 na terenie Ziemi Kłodzkiej z bazą w Lądku Zdroju.

(fot. Piotr Dymus)

(fot. Piotr Dymus)

Do wyboru w tej edycji Festiwalu będzie siedem dystansów. Oczywiście koronną trasą Festiwalu pozostaje Bieg 7 Szczytów czyli najdłuższy bieg w Polsce o długości 240 km, która obejmuje wszystkie 7 szczytów Kotliny Kłodzkiej. W zeszłym roku rekord trasy pobił Paweł Dybek, który na mecie był już po 30 godzinach i 35 minutach morderczej trasy, której suma podbiegów wynosi 7600 metrów , a upał w ciągu dnia przekraczał 30 stopni.

Nowością będzie bieg na dystansie 65 km, poza nim będzie można się ścigać na wszystkich, znanych z roku ubiegłego dystansach: Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 100 km oraz dla biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 42 oraz Złoty Półmaraton (21 km). W ostatni dzień Festiwalu odbędzie się również Trojak Trail na dystansie 10 km.

W tym roku organizatorzy zapowiadają bogaty program towarzyszący – warsztaty, prelekcji, spotkania z najlepszymi biegaczami z Polski i zagranicy, znanymi blogerami oraz przegląd filmów biegowych. Zawodom ma też towarzyszyć expo i program dla najmłodszych.

Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB a wszystkie biegi były notowane w pierwszej piętnastce rankingu „Złote Kozice”.

Strona imprezy: www.dfbg.pl.

Maciek Sokołowski
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum