12 grudnia 2014 09:41

W USA rusza Lodowy Puchar Świata 2015 – startują nasi zawodnicy

Już dzisiaj rozpoczynają się zmagania w Lodowy Pucharze Świata 2015. W dniach 12-13 grudnia najlepsi zawodnicy będą zmagać się na ścianach w Bozeman (USA).

Tegoroczny program Pucharu Świata ma pokazać, że wspinanie z dziabami to dyscyplina światowa, w związku z tym zawodnicy będą walczyć w USA, Korei Południowej, Rosji i oczywiście Europie. Czekają nas też Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane we Włoszech (prowadzenie) i Rosji (czasówki).

Zobaczymy jak w tym sezonie z obroną tytułów poradzą sobie Rosjanie Maria Tołokonina i Maksim Tomiłow w konkurencji na trudność oraz na czas Mariam Filippowa  Nikołaj Kuzowlew. Relację z ostatnich ubiegłorocznych zawodów znajdziecie tutaj.

Będziemy trzymać kciuki za starty naszych zawodników Olgi Kosek i Jędrzeja Jabłońskiego. Olga w ubiegłym roku zadebiutowała w zawodach PŚ. Startowała w 3 edycjach PŚ (Saas-FeeChampagny en Vanoise i Ufa) i w ostatecznej klasyfikacji Pucharu wywalczyła 17. pozycję. Dla Jędrzeja Jabłońskiego start w Bozeman będzie pierwszą okazją do zmierzenia się w zawodach rangi pucharowej.

W Bozeman odbędą się równocześnie Mistrzostwa Ameryki Północnej a tam mistrzowskiego tytułu będzie bronić Sarah Hueniken, niestety w wystartować nie zdecydował się mistrz z 2013 roku, guru wspinaczki lodowej i drytoolingu, czyli nieśmiertelny, rocznik 1967, Will Gadd.

Kalendarz zawodów:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Dwie uwagi [3]
    (1) Olga w ubiegłym roku była 17, nie 18 w…

    12-12-2014
    PrzemekK