25 grudnia 2014 11:14

“Mój pionowy świat” Jerzego Kukuczki w nowej odsłonie

Ukazało się nowe, poprawione wydanie wyjątkowej autobiografii Jerzego Kukuczki – „Mój pionowy świat”. Książka wydano także także w okazałej wersji albumowej.

Mój Pionowy Świat (Jerzy Kukuczka) - wersja albumowa

24 października 2014 roku minęło 25 lat od tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki. W tę wyjątkową rocznicę Fundacja Wielki Człowiek przygotowała albumowe wydanie książki „Mój Pionowy Świat”. Wydanie w twardej oprawie, z szeroko ilustrowanymi fotografiami wyselekcjonowanymi przez syna Jerzego – Wojtka Kukuczkę, oraz jego przedmowę.

„Mój pionowy świat” to pełna pasji, zaangażowania i poświęcenia dla gór, niezwykle osobista historia. Obrazuje nie tylko drogę Jerzego Kukuczki do zdobycia czternastu ośmiotysięczników, czy emocjonalne podejście do gór i towarzyszy wypraw, ale również rys ówczesnej Polski i sytuacji, w jakiej rozwijał się polski himalaizm. Przede wszystkim jednak kreśli przed czytelnikiem portret psychologiczny najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku, daje możliwość “poznania” Jerzego Kukuczki, Jego górskich opowieści, przemyśleń a niekiedy także i tęsknot.

Równocześnie z wydaniem albumowym ukazało się trzecie wydanie książki w klasycznej wersji.

Mój Pionowy Świat (Jerzy Kukuczka)

Obie książki są dostępne w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum