17 listopada 2014 08:01

Martin Stráník na polskiej ziemi. Powstają dwie 8B!

Martin Stráník odwiedził nasze niepozorne kamyki. Efektem krótkiej, jednodniowej wizyty Czecha są m.in. dwie nowe 8B oraz 8A flash.

Martin Stráník na Czech Star, nowej 8B w Polsce

Martin Stráník na Czech Star, nowej 8B w Polsce

Przypomnijmy, że ostatnio Martin Stráník zaliczył swoje pierwsze 8C, Practice of the Wildklasyk Chrisa Sharmy w Magic Wood. Tym razem wspólnie z bratem Štěpánem wybrał się w innym kierunku… Gospodarzem i przewodnikiem podczas tej jednodniowej wizyty był Michał Ciepliński, który o braciach na swoim blogu pisze:

Miałem przyjemność być “guidem” chłopaków po lokalnych problemach, przy czym sam odrobinkę się powspinałem, a na pewno doładowałem motywację oraz super dobrze spędziłem dzień w towarzystwie Braci, którzy są mega super ziomeczkami, zero gwiazdorzenia, przy czym są nakręceni na wspin w 200%.

Ale przechodząc do konkretów. Najpierw w Sokolikach Martin flashuje Progress 7C, potem pokonuje Regres 8A+. Następnie połączenie, czyli Nadstachu 8A+ (Progress + Regres). A potem obu boulderom dokłada na początku  “3 harde ruchy” i mamy Progress Low 8A/A+ oraz Nadstachu Low 8B, co możemy zobaczyć na filmie:

Kolejnym, tym razem naprawdę szybkim przystankiem, jest Katharsis, balder Tomka Kadeja Kazimierskiego, oryginalna wycena 8A+, który Martin pokonuje flash i proponuje 8A:

Następnie na koniec intensywnego dnia ekipa przenosi się w okolice Szklarskiej Poręby na Okap w Skałkach Teściowej. Efektowny dach pada i powstaje Czech Star 8B:

Mysza

Źródła: lowersilesiaclimbing.blogspot.commartinstranik.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Litości! [43]
    "Miałem przyjemność być „guidem” chłopaków po lokalnych problemach, przy czym…

    17-11-2014
    Księżniczka