27 października 2014 23:47

V Zawody im. Janusza Bartosa – zainteresowanie zawodami zaskoczyło samych organizatorów

W sobotę 18 października odbyły się V Zawody Wspinaczkowe im. Janusza Bartosa. Zainteresowanie zawodami zaskoczyło samych organizatorów; już na miesiąc przed godziną zero lista startowa 48 zawodników została zamknięta. Dobra muza, emocjonująca rywalizacja, śmietanka wspinaczkowa Trójmiasta w komplecie.

Trójmiejska arena zmagań

Trójmiejska arena zmagań

O 10:00 wystartowali. Kwalifikacje przebiegały w formule RP – w ciągu dwóch godzin należało poprowadzić 4 drogi przygotowane przez naszych routesetterów (na każdej zaznaczono 3 bonusy oraz top). Początkującym ułatwiliśmy zadanie, wieszając wędki na nieco łatwiejszych problemach. Jedna z dróg kwalifikacyjnych dla zaawansowanych kończyła się efektownym i trochę ryzykownym strzałem, który przysporzył zarówno zawodnikom jak i publiczności ogromnych emocji. Dwóm zawodnikom: Michałowi Augustowi i Wojtkowi Makowskiemu udało się zatopować, a precyzyjne lądowanie po strzale (ale bez topu) pokazał Tomek Bielecki.

O 19:00 rozpoczęły się finały. W kategorii „początkujący – kobiety” Marta Sell, rozegrawszy grę psychologiczną z konkurentkami (zawodniczki wycofały się ze startu w finale), wystartowała sama. Pomimo, że miała już zagwarantowane pierwsze miejsce, postanowiła spróbować swoich sił na drodze finałowej. Brawo!

Faceci z grupy początkującej rywalizowali w większym towarzystwie. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim przechwycie pomiędzy Waldkiem Grochem, Andrzejem Kasperowiczem i Arkiem Drawcem, który jako jedyny złapał kończącą drogę klamę.

Paulina Guz

Paulina Guz była bezkonkurencyjna

Kolej na finał grupy zaawansowanej, rozgrywany w formule OS. Najpierw kobiety. Co start to wyżej, jednak najlepszą okazała się Paulina Guz, wprawiając w zachwyt swoim rzemiosłem wspinaczkowym całą publiczność, która zgotowała jej gorącą owację. Dalsze miejsca na podium zajęły Kasia Niemyska i Marzena Pluta.

Wojtek Makowski w akcji, jest moc :)

Wojtek Makowski w akcji, jest moc :)

W końcu do rywalizacji przystąpiła ostatnia, najmocniejsza grupa zawodników. Walka była zacna, oferując oglądającym nie lada widowisko. Okrzyki, oklaski, gwizdy, niesamowita atmosfera! Na podium znaleźli się Michał August – drugie miejsce i Kuba Szumiło – trzeci. Jednak zdecydowanie najmocniejszego bicka, tricka i szpona pokazał Wojtek Makowski. Jako jedyny pokonał drogę finałową aż do topu i do tego tak swobodnie, jakby była to mocna piątka plus ;). Publiczność nagrodziła go huczną owacją.

Wreszcie nadszedł czas na wręczenie nagród najlepszym zawodnikom Mistrzostw oraz Pucharu Prezesa KWT najlepszym w zawodach członkom Klubu. Granitowe iglice wykończone bursztynowymi szpicami i tytuły Bartosa Roku 2014 otrzymali Małgosia Jurewicz i Kuba Szumiło. Gratulacje!

V Zawody im. Janusza Bartosa

V Zawody im. Janusza Bartosa

Życzymy sobie i Wam takich zawodów częściej! Dziękujemy serdecznie zawodnikom i kibicom. Szczególnie dziękujemy sponsorom (Competit, Solclimb, Decathlon, Jatomi, Galeria Szperk, Robert’s, Tuttu, Nord Extreme, Trek, Rojam, Montee, Hi Montain,) za ufundowanie wspaniałych nagród i patronom medialnym (Zanik.pl, Wspinanie.pl, Radio Kaszebe) za współpracę medialną. Dziękujemy też osobom, które przyczyniły się do organizacji zawodów: Krzysiek Walasek, Piotrek Dowgiało, Wiesiek Romanowski, Józek Soszyński, Krzysiek Podjaski, Małgosia Jurewicz, Marcin Kraszewski, Agnieszka Zalewska, Darek Zalewski, Bartek Jarecki, Darek Purzycki, Paweł Mierzwiński, dzięki Wam za wszystko!

Do zobaczenia na Zawodach Wspinaczkowych im. Janusza Bartosa w przyszłym roku.

Organizatorzy
KW Trójmiasto

Zawodom patronowało

wspinanie.pl_120_33

Wyniki zawodów:

wyniki
wyniki
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum