14 października 2014 08:30

Polskie piachy? Kierunek Kamienna Góra – a tam Venom razy dwa

Na Kamienną Górę postawili w ostatnich dniach Konrad Saladra (wallsstreet.eu) i Paweł Rambo Jelonek (Carpathia, Lhotse). Obaj przeszli Venom 8A+ braci Martina i Štěpána Stráníków z marca ubiegłego roku.

O ile dla Pawła bouldery to chleb powszedni, o tyle boulderujący Konrad to raczej rzadki widok, przynajmniej ostatnio. Jak mówi o sobie – „jako wspinacz typowo linowy na boulderkach znam się tyle, ile można się dowiedzieć ze stricte turystycznych wypadów na kamyki w miłym towarzystwie znajomych”.  Tym większe wrażenie robi dopisek przy jego ostatnim przejściu – „15 min”.

Konrad, jak zawsze skromnie, podsumowuje krótką sesję na Venom:

Dobrze znałem (z widzenia) patenty innych, którzy wcześniej zrobili „Venoma”, i dołożyłem jeszcze swoje 5 groszy. W ostatecznym rozrachunku wyszła z tego sekwencja, która wybitnie mi podpasowała.

Poniżej sprężne przechwyty na Venom – zimowe sesje w wykonaniu Łukasza Dudka (przejście  z lutego 2014) i Štěpána Stráníka:

Tymczasem Rambo poza Venom przywiózł z Kamiennej jeszcze sporo innych piaskowcowych przystawek. Padły między innymi: Pryzmat SD i Archimedes SD, obie 8A oraz pierwsze przejście kombinacji Zielony Muppet 7C+ (połączenie Muppet Show 7C+ i Prawego zielonego szlaku 7B).

Rambo i "Zielony Muppet" 7C+ (fot. Gatka)

Rambo i „Zielony Muppet” 7C+ (fot. Gatka)

Po Kamiennej Górze Paweł oprowadza na swoim blogu. Ten, kto przeczyta, a jeszcze nie był, na pewno się skusi. I „promocyjny” filmik, czyli polski piach – Kamienna Góra:

Brunka
źródło: info własne, www.rambo.climb.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    biała "odwaga" [64]
    Smutno wyglądaja te skały wysmarowane magnezją. Żadna cyfra nie upoważnia…

    15-10-2014
    Tomek Augustynek