29 października 2014 10:41

Martin Stráník pokonuje Practice of the Wild – swoje pierwsze 8C

A ż trudno uwierzyć, że tak silny zawodnik jak Martin Stráník dopiero teraz sięgnął po swoje pierwsze 8C. Czech przeszedł w Magic Wood Practice of the Wild.

Czech na "Practice of the Wild" (fot. arch. M. Stráník)

Czech na “Practice of the Wild” (fot. arch. M. Stráník)

O klasyku Chrisa Sharmy Czech wypowiada się w samych superlatywach. Siłowe przechwyty w dachu wyraźnie mu podpasowały: “dwa dni prób z mokrym startem, dziś (28 października) padło w 2. próbie!” – czytamy w komentarzu.

W ciągu 10 lat (Practice of the Wild Sharma wytyczył latem 2004 roku) uzbierało się prawdopodobnie osiem powtórzeń problemu. Tylko w tym sezonie, poza Martinem, boulder pokonali Finowie Nalle Hukkataival i Anthony Gullsten oraz Amerykanin James Webb.

Wygląda na to, że Martin Stráník jest teraz w życiowej formie, Czech zrobił w październiku całkiem sporo mocnych szwajcarskich przystawek (seria „ósemek B” w Brione, Chironico i Magic).

24-latek jest też doskonale znany z honornych przejść na naszym podwórku. Z tych najmocniejszych wymieńmy choćby tegorocznego Giganta 8B w Solnej Jamie (chodzą słuchy, że trudności mogą być większe) czy Pain Killera 8B w Kamiennej Górze z 2013 roku (powtórzonego w tym sezonie przez Łukasza Dudka).

Gigant Stráníka w Solnej:

Brunka
źródło: www.8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum