11 października 2014 16:36

Marcin Dzieński najszybszy w Mokpo! Patrycja Chudziak z brązem

Świetnie wystartowali nasi zawodnicy na szóstej edycji Pucharu Świata na czas rozgrywanych w Mokpo (Korea Południowa). Marcin „Rambo” Dzieński wywalczył swoje pierwsze w seniorskiej karierze pucharowe zwycięstwo. Świetnie biegała także młodziutka, 17-letnia Patrycja Chudziak, która po raz pierwszy stanęła na seniorskim podium (3. miejsce).

Marcin Dzieński wywalczył w Mokpo swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo

Rywalizację kobiecą wygrała Rosjanka Julia Kaplina, która w finałowym biegu pokonała Francuzkę Anouck Joubert. A trzecie miejsce wywalczyła właśnie nasza Patrycja Chudziak. Na zawodach dobrze wystartowały także pozostałe nasze zawodniczki. Klaudia Buczek, srebrna medalistka z MŚ zajęła 4. miejsce. Monika Prokopiuk uplasowała się tuż za Klaudią. Edyta Ropek zajęła 8. pozycję.

Zwycięstwo Marcina, było w pełni zasłużone. Mimo że zawody były rozgrywane w odległym Mokpo musiał pokonać dwóch najszybszych w tym sezonie – Czecha Libora Hrozę i Ukraińca Daniło Bołdyriewa, posiadacza aktualnego rekordu świata.

Losy Marcina jednak ważyły się jeszcze wcześniej, gdy przegrał o 2/1000 sekundy (!) z Jewgienijem Wajczechowskim. Jednak według regulaminu wynik jest zaokrąglany do 1/100 sekundy w dół i ze względu na to, że Marcin miał lepszy czas w poprzedniej rundzie, to właśnie on przeszedł dalej. Dalej Marcin bezapelacyjnie był był szybszy. Na FB napisał tak:

Wow!!.. Ciągle nie mogę uwierzyć w to co się stało. Marzenie się spełniło – mój pierwszy Puchar Świata.