20 października 2014 14:29

Łukasz Dudek kompletuje “wielką czwórkę” – na koniec Arachnofobia

19 października Łukasz Dudek (8a.pl, Portal Górski) poprowadził Arachnofobię na podzamczańskim Okręcie. Tym samym skompletował całą czwórkę głośnych dróg Rafała Moucki, z tą najsłynniejszą i zarazem najtrudniejszą Pandemonium VI.8 (padła 30 września br.).

Łukasz Dudek podczas jednej z prób na "Pandemonium" (fot. Przemek Mizera)

Łukasz Dudek na “Pandemonium” VI.8 (fot. Przemek Mizera)

Pierwsze powtórzenie Arachnofobii zrobił w maju 2012 roku Michał Jagielski. Była to zresztą pierwsza (z czterech) powtórzona droga Rafała. Michał zastanawiał się nad wyceną, sugerując mocne VI.7+, może nawet łatwe VI.8. O drodze pisał wtedy między innymi:

No cóż… jeżeli chodzi o urodę drogi to nie znam zbyt wielu osób, którym Arachnofobia się podoba. Myślę, że wynika to też poniekąd z tego, że jak coś jest dla nas zbyt trudne to nie przypada nam do gustu… Dla mnie Arachnofobia była jedną z kilku dróg, które bardzo mi się podobały i nie żałuję żadnej chwili spędzonej na niej. Sama skała pomimo tego, że jej jakość nie powala, jest urodziwa i znajduje się w pięknym zacisznym miejscu, co dla mnie jest dużą zaletą.

Więcej o Arachnofobii w wykonaniu Michała w rozmowie (2012).

Arachnofobia to rzeczywiście droga dość specyficzna, dla koneserów jurajskiego skradania i wspinaczy o twardej skórze ;) Łukasz, który odczuł trudności na „łatwe” VI.7+, o samej linii pisze na swoim blogu na Portalu Górskim:

Wielka czwórka Rafała odhaczona tj. Pandemonium, Sen astralny, Mental Terror i Arachnofobia. Ostatnia z nich padła w piękne niedzielne popołudnie zamykając jeden z rozdziałów mojego wspinania na Jurze. Czy w pamięci zapadnie jako niezapomniana wspinaczka? Nie sądzę. Potraktowałem ją jako niezbędną do skompletowania wszystkich dróg na Jurze od VI.7 w górę. Do linii wstawiałem się już w poprzednich sezonach ale nigdy nie znalazłem w sobie na tyle motywacji by zająć się nią na poważnie. Wynika to z jej charakteru – krótka, bulderowa, pionowa, tępa i makabrycznie kasująca skórę(…)

***

Skompletowana czwórka:

2012 – Sen astralny VI.7+, Podlesice
2012 – Mental Terror VI.7+ (8A+), Podlesice
2014 – Pandemonium VI.8, Podzamcze
2014 – Arachnofobia VI.7+, Podzamcze

Dwie ze wspomnianych dróg Rafała Moucki mają już po dwa powtórzenia – właśnie Arachnofobia (Michał i Łukasz), poza tym do łańcucha Snu astralnego wpiął się w sezonie 2013 także Tomek Grajpel.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Brawa dla Łukasza za jurajską tetralogię! [15]
    Teraz Rafał powinien zaprosić Łukasza na partyjkę golfa i wspominki…

    20-10-2014
    Sprocket