22 września 2014 09:03

Alex Puccio na „The Wheel of Chaos” 8B+

Coraz więcej i coraz szybciej. Wygląda na to, że Alex Puccio wyznacza nowe standardy w kobiecym boulderingu. 20 września pokonała swoje drugie 8B+, The Wheel of Chaos w Rocky Mountain National Park.

Alex i Joel Zerr (fot. A. Puccio)

Alex i Joel Zerr (fot. A. Puccio)

Dumnie prezentuje się nazwisko Amerykanki wśród takich tuzów wspinania jak Daniel Woods czy Dave Graham. To właśnie Woods jako pierwszy przeszedł w sierpniu ubiegłego roku ponad 20-ruchowy The Wheel od Chaos, niedługo później na topie stanął Graham, a następnie m.in. również Paul Robinson.

The Wheel of Chaos autorsko:

O rekordzie w przypadku Puccio możemy mówić z dwóch powodów. Tak szybkiego kobiecego przejścia 8B+ chyba jeszcze w historii nie było. Problem padł już drugiego dnia. No i żadna z pań nie ma na koncie dwóch tak trudnych problemów. Poza The Wheel of Chaos Amerykanka ma za sobą słynne Jade 8B+ (również Woodsa), zrobione na początku sierpnia br.

O tegorocznych sukcesach Alex Puccio można by długo mówić. Poza topowymi boulderami (2 x 8B+, 4 x 8B) Amerykanka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Monachium, niedługo potem triumfowała w Arco Rock Master (ma już za sobą trzy zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie).

To jeszcze przypomnijmy, że poza Puccio na topie 8B+ jak dotąd stanęły: jako pierwsza Japonka Tomoka Ogawa (2012), Amerykanka Ashima Shiraishi (2014, jako najmłodsza) i Brytyjka Shauna Coxsey (2014).

Brunka
źródło: profil FB, www.ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum