5 sierpnia 2014 09:20

„Wróciłem do zabaw w klubie 11-“. Czyli o tym, co porabia Konrad Saladra na Franken

“Przestałem się uganiać za nieuchwytnym i wróciłem do zabaw w klubie 11-“. Tak mówi o swoim wspinaniu na Franken Konrad Saladra (wallsstreet.eu). I słowa dotrzymuje ;) Od czasu, kiedy na początku maja padło Masters of the Universe 11-, pierwsza tak trudna droga Konrada na Frankenjurze od kilku lat, na liście pojawiły się jeszcze trzy takie linie.

Konrad na „Masters of the Universe” i na “Kompressor” (fot. G. Lisowski / Outdoor Nigra Photography)

Konrad na „Masters of the Universe” (fot. G. Lisowski / Outdoor Nigra Photography)

Na początek o tym, jak odnaleźć się w gorących frankońskich lasach:

Ze względu na to, że na FJ zrobiła się mała Kambodża (choć skały są wyjątkowo suche) staram się wybierać drogi po szuflach. W ten sposób nie ma uczucia frustracji, palce nie kwiczą i do głowy dochodzą ciągłe bodźce, że się da.

A że się da, świadczą takie oto drogi, wszystkie Markusa Bocka, wszystkie z dopiskiem 11-: Kompressor na Trockauer Wand (to akurat wpis jeszcze sprzed wielkich upałów, z 23 maja), Penumbral Solar Eclipse na Vergessene Welt (z 25 lipca) i Father and Son na Trockauer Wand (z 1 sierpnia). Konrad skromnie przy tym dodaje – “nie są to drogi klasyczne i zdecydowanie ustępują klasykom pod względem trudności , ale zabawa jest wyborna”.

Na “Kompressor” (fot. G. Lisowski / Outdoor Nigra Photography)

Na drodze “Kompressor” (fot. G. Lisowski / Outdoor Nigra Photography)

A zabawa polega na ;):

„Kompressor”, „Penumbral Solar Eclipse”, „Father and Son” – w każdej z nich chodzi o coś zupełnie innego. Pierwsza z nich to klinowanie pięści w rysie w dachu, na trudności drugiej składa się 6 dynamicznych ruchów po ściskach z nogami obijającymi się o potylicę, a trzecia to 40 siłowych i niebywale krzywych ruchów z dwoma dobrymi restami. Myślę, że ta trzecia dała mi najwięcej satysfakcji, choć niestety urodą nie grzeszy i jak mój pies bardzo lubi wodę… :)

Czekamy na kolejne wpisy!

Brunka
źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum