4 sierpnia 2014 08:04

Słynne “Jade” 8B+ wędruje do Alex Puccio

Już wiadomo, że tegoroczne lato zapisze się jako rekordowe w kobiecym boulderingu. Po dwóch latach od przełomowego przejścia Japonki Tomoko Ogawy (34-latka jako pierwsza kobieta sięgnęła po 8B+ przechodząc Catharsis Koyamady w Shiobara), w ciągu zaledwie miesiąca takie trudności pokonały najpierw 13-letnia Ashima Shiraishi (właściwie osobny rekord –  „najmłodsza na 8B+”), chwilę później Shauna Coxsey, a teraz Alex Puccio.

Alex Puccio na „Jade” 8B+ (fot. Joel Zerr)

Alex Puccio na „Jade” 8B+ (fot. Joel Zerr)

Puccio powtórzyła 3 sierpnia słynne Jade 8B+ w Chaos Canyon, w Rocky Mountain National Park. Problem Daniela Woodsa z 2007 roku, oryginalnie wyceniony na 8C. Nad krawądkowym Jade Amerykanka spędziła cztery dni, choć – jak mówi – bliska sukcesu była już pierwszego dnia, pechowo spadła dosłownie na ostatnim ruchu.

Miesiąc wcześniej, dokładnie 2 lipca, Alex cieszyła się ze swojego pierwszego problemu 8B. Przeszła wówczas Top Notch Tylera Landmana w RMNP. Kilka dni później potwierdziła, że w takich trudnościach czuje się już całkiem pewnie powtarzając Nuthin’ but Sunshine Dave’a Grahama.

Podsumujmy, 8B+ do tej pory pokonały:

2012 – Tomoka Ogawa, Carharsis, Shiobara
2014 – Ashima Shiraishi, Golden Shadow, Rocklands
2014 – Shauna Coxsey, New Base Line, Magic Wood
2014 – Alex Puccio, Jade, Rocky Mountain National Park

Brunka
źródło: profil FB, www.8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    przydałaby się korekta redakcyjna ;) [39]
    nie: "Miesiąc wcześniej, dokładnie 2 sierpnia" a "Miesiąc wcześniej, dokładnie…

    4-08-2014
    amm