31 sierpnia 2014 14:17

Libor Hroza bije rekord świata i zwycięża w Arco. Nasi poza podium

Zwycięzcami piątej edycji Pucharu Świata na czas rozgrywanej w Arco zostali Czech Libor Hroza i Francuzka Anouck Jaubert. Hroza pokazał niesamowitą formę, dwukrotnie bijąc rekord świata. Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się wywalczyć miejsca na podium.

Do Arco pojechała liczna, 11-osobowa polska reprezentacja: Aleksandra Rudzińska, Klaudia Buczek, Monika Prokopiuk, Edyta Ropek, Patrycja Chudziak, Anna Brożek, Marcin Dzieński, Jędrzej Komosiński, Karol Denis, Michał Lewicki, Rafał Halasa.Do finałowych rozgrywek po wczorajszych kwalifikacjach przedarła się siódemka: Ropek, Rudzińska, Prokopiuk, Chudziak, Brożek, Komosiński i Dzieński.

Najskuteczniej w finałach walczyli Patrycja Chudziak i ostatnio najlepszy zawodnik polskiej reprezentacji Marcin Dzieński. Patrycja nie popełniała błędów, które zdarzały się jej rywalkom i uzyskała szanse walki o medal. Ostatecznie jednak zabrakło szybkości i ta młoda zawodniczka wywalczyła 4. miejsce.

Rywalizację pań po raz pierwszy w karierze wygrała Anouck Jauber, 20-letnia reprezentantka Francji, która w decydującym biegu pokonała Mistrzynię Świata Julię Lewoczkinę.

Pierwszy rekord świata Libora Hrozy ustanowiony we wczorajszych kwalifikacjach (5:76):

Wśród panów najbardziej liczyliśmy na start będącego ostatnio w dobrej formie Marcina Dzieńskiego. Rambo świetnie i równo biegał w finałach, aż trafił na niesamowicie dysponowanego w Arco Libora Hrozę. Wczoraj podczas kwalifikacji Czech ustanowił rekord świata z czasem 5:76, a dzisiaj w biegu poprzedzającym pojedynek z Marcinem jeszcze go poprawił na 5:73. Jednak zmagania w systemie pucharowym mają swoją specyfikę i Czech tym razem się pogubił… Niestety Marcin nie wykorzystał dużych błędów Hrozy i pozostała walka o brązowy medal. W biegu o brąz Rambo uległ reprezentantowi gospodarzy, Alessandro Santoniniemu.

A tak się bije swój własny rekord świata (5:73):

Pełne wyniki i relację wideo znajdziecie na specjalnej stronie poświęconej tym zawodom.

Teraz przed biegaczami najważniejsze zawody sezonu, czyli Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane już za 2 tygodnie w Gijon (Hiszpania). Trzymamy kciuki za naszych!