10 czerwca 2014 14:49

“Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”

W maju na polskim ukazała się w Polsce książka “Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia”. Książka poświęcona wspinaczowi, który był “człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach, ale jednak góry stawiał zawsze na pierwszym miejscu”. Andrzej Mróz dokonał wielu świetnych przejść w Tatrach, Alpach, Dolomitach. Zginął w wieku 30 lat Aiguille Noire de Peuterey.

Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia

Autorką książki jest Ludwika Włodek a inicjatorem jej wydania był syn Andrzeja Mroza, Krzysztof, który postanowił w ten sposób uczcić pamięć ojca. Świetnie zilustrowana książka została wydana w dwóch językach. Tłumaczenia na język francuski dokonała Isabelle Macor-Filarska.

Andrzej Mróz jeszcze za życia został legendą. Błyskotliwie inteligentny, zabawny, a przede wszystkim świetny wspinacz, był duszą towarzystwa, w schronisku w Morskim Oku i w krakowskim klubie “Pod Jaszczurami”.

On jakby przeczuł, że nie będzie miał czasu zrealizować swojej wielkości.

Jutro opublikujemy obszerne wspomnienie o Andrzeju Mrozie autorstwa Janusza Kurczaba. Ci dwaj wspinacze wspólnie dokonali m.in. pierwszego zimowego przejścia sławnej Drogi Bonatti – Gobbi na Wielkim Filarze Narożnym Mont Blanc (1971).

Mysza

Książka “Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia” jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Andrzej Mróz. Cudowna historia [1]
    Książka jest świetnie wydana i ładnie pachnie:) Treść smakuje wybornie…

    10-06-2014
    $więty