8 maja 2014 09:43

W Solnej Jamie praca wre… Jędrzej Wilczyński wytycza “Pacyfikację” 8A+/B, swoją cegiełkę dokłada Martin Stráník

Trwa eksploracja Solnej Jamy. Pod koniec kwietnia Jędrzejowi Wilczyńskiemu udało się rozwiązać projekt, nad którym pracował już jesienią ubiegłego roku. W sudeckiej grocie powstała Pacyfikacja. Krótko po autorze problem powtórzył Martin Stráník, który zaproponował dla całości wycenę 8A+/B.

Jędrzej i jego "Pudzilla" w Solnej Jamie

Jędrzej i jego “Pudzilla” w Solnej Jamie

Jędrzej o przebiegu Pacyfikacji:

„Pacyfikacja” startuje z prawej strony groty, na prawo od „Pudziana” (7C). Łączy sekcje za około 8A+ z drugą częścią „Łuku Heraklesa” (około 7B+). Pierwsza, kluczowa część „Pacyfikacji” oferuje najtrudniejsze przechwyty, jakie udało mi się kiedykolwiek wykonać. To kilka haczen, kołowrotek nogami w dachu i trudny high kick.

Martin robił tę część nieco innymi patentami niż autorskie. Poniżej przejście Czecha na filmie:

Pacyfikacja stała się automatycznie jedną z najtrudniejszych propozycji Solnej Jamy, obok ponoć futurystycznego Giganta 8B, pomysłu Stráníka z połowy kwietnia tego roku. Zdaniem Jędrzeja trudności problemu mogą być większe… I Gigant filmowo:

A jeśli już jesteśmy przy Stráníku. Martin regularnie odwiedzał w tym roku sudecką miejscówkę. Wśród czeskich zdobyczy jest między innymi 30-ruchowy Łuk Herkulesa low start 8A+, który padł jeszcze w marcu. Poniżej możecie zobaczyć mocnego Czecha w akcji, właśnie na Łuku Herkulesa w wersji low start:

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum