4 maja 2014 13:18

Puchar Świata w Baku – Ola Rudzińska na 4. miejscu

Właśnie zakończyły się finałowe biegi na drugiej edycji Puchar Świata w Baku (Azarbejdżan). Zwycięstwo wywalczyła Rosjanka Maria Krasawina i Ukrainiec Daniło Bołdyriew. Najlepiej z naszych zawodników startowała Ola Rudzińska, która wywalczyła czwarte miejsce.

Ola Rudzińska odpada w biegu o brązowy medal z Anouck Jaubert

Do dzisiejszej finałowej rozgrywki udało się zakwalifikować wszystkim naszym zawodniczkom, ale najlepiej biegała Ola Rudzińska. Wykręcała świetne czasy w swoich biegach. Niestety brązowy medal „oddała” Francuzce Anouck Jaubert, nie kończąc swojego biegu. Klaudia Buczek zajęła 7 miejsce,  Edyta Ropek była 13. a Monika Prokopiuk zajęła 15 miejsce.

Walka o zwycięstwo rozegrała się podobnie jak tydzień temu w Chinach pomiędzy Rosjankami. Dzisiaj jednak Julia Kaplina, która wykręciła najlepszy czas zawodów (8.19 s) nie ukończyła finałowego biegu i złotem cieszyła się Maria Krasawina.

Nieco gorzej startowali nasi zawodnicy. Co prawda wszyscy dostali się do dzisiejszych finałów, ale żaden nie zdołał pokonać swojego przeciwnika w pierwszej rundzie biegów. Najlepsze miejsce zajął Łukasz Świrk (9.), Marcin Dzieński wywalczył 11. pozycję a Jędrzej Komosiński uplasował się tuż za nim.

Ogromna przewaga Daniło Bołdyriewa w finałowym biegu z Jewgienijem Wajczekowskim

Choć sport podobno nie ma wymiaru politycznego, to biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatnich miesięcy na Ukrainie walka o złoto miał wymiar symboliczny. W finałowym biegu spotkali się Ukrainiec Daniło Bołdyriew i Rosjanin Jewgienij Wajczekowski. Ukrainiec pobiegł fantastycznie, wykręcił świetny czas 6.09 s (rekord świata 5.88 s) i zwyciężył w zawodach.