20 maja 2014 09:58

Nasi w Zillertalu – “Golden Horse” 8B łupem Piotrka Czarneckiego

W Zillertalu wspinała się w pierwszej połowie maja ekipa z Polski. Tradycyjnie boulderową formą błysnął Piotrek Czarnecki (KS Korona Kraków), pokonując serię problemów: 1 x 8B, 2 x 8A+ i 5 x 8A (plus worek łatwiejszych przystawek).

Listę otwiera Golden Horse 8B, wersja z siedzenia do Silberross 7C+ Christiana Feistmantla. Według Skręta boulder raczej łatwy w swoim stopniu, mógłby mieć równie dobrze 8A+. Dużo więcej kłopotów sprawił Piotrkowi highball Drischiebl 8A+, który z kolei według niego zasługuje na 8B. I jeszcze trzecia przystawka w trudnościach 8A+, Sundance Sit – rekomendowana przez naszego wspinacza jako jedna z najlepszych w rejonie.

Poniżej Drischiebl 8A+ w wykonaniu Kathariny Saurvein:

W tym roku, poza Golden Horse, Piotrek pokonał dwie inne przystawki z poziomu 8B. W styczniu zrobił pierwsze przejście Batmana (8A+/8B) w Norze na Zakrzówku, a w kwietniu pokonał Louis Je Master 8B w Ostašu (drugie polskie przejście po Łukaszu Dudku).

W Zillertalu wspinali się w maju także Kuba Główka (CW On-Sight, UKA Warszawa) i Piotrek Bunsch (KS Korona Kraków), obaj startujący w ostatnim boulderowym Pucharze Świata w Innsbrucku. Łupem obu padł parametryczny Spirit 8A+, choć podobno nie jest to jakiś szczególny problem, bo patentów na przejście boulderu jest sporo.

Spirit 8A+ prezentuje Ignasi Tarrazona:

Brunka
źródło: www.8a.nu, PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum