14 maja 2014 15:57

Mélissa Le Nevé prowadzi historyczną “Wallstreet” 11-

Wygląda na to, że na Franken zaczęły rządzić panie. Niedawno swoim przejściem zaskoczyła Czeszka Edita Vopatová, prowadząc Cringer 11-/8c (do tego pierwsza tak trudna droga w jej dorobku), tymczasem wielką klasę pokazała Mélissa Le Nevé (adidas).

Francuzka poprowadziła historyczną Wallstreet 11- Wolfganga Güllicha z 1987 roku (pierwsza 8c na świecie). Wiele prób, szukanie optymalnych patentów na górną, kluczową partię (niesamowicie precyzyjne, boulderowe przechwyty), w sumie 10 dni pracy. Tak w skrócie wyglądał pobyt Mélissy na Krottenseer Turm.

Francuzka na słynnej „Wallstreet” 11- (fot. Scott Noy)

Francuzka na słynnej „Wallstreet” 11- (fot. Scott Noy)

Wallstreet przed Le Nevé nie poprowadziła żadna z pań – nawet królowa frankenjurajskich lasów, Sarah Seeger. Kobiet z frankońską 11- na koncie, o czym wspominaliśmy, jest zresztą wciąż bardzo niewiele. Poza wspomnianymi dziewczynami takie trudności pokonały jeszcze tylko Niemka Dorothea Karalus i Szwedka Matilda Söderlund.

Już w najbliższy piątek Mélissa Le Nevé startuje w Pucharze Świata w Innsbrucku. Od kilku lat Francuzka nie opuszcza boulderowej czołówki. Jej najlepszym sezonem pucharowym był rok 2011, który kończyła na 4. miejscu w rankingu. W klasyfikacji PŚ 2013 zajęła 8. pozycję.

Brunka
źródło: adidas Outdoor
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum