10 maja 2014 15:01

Mechanior awansował do półfinałów w Grindelwald!

Na trzeciej edycji Pucharu Świata w boulderingu świetnie wystartował Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Nasz najlepiej od lat startujący  w tej dyscyplinie zawodnik bardzo pewnie awansował do półfinałów.

Grindewald 2014 - Puchar Świata w boulderingu i na czas

W Szwajcarii wystartowało 77 zawodników. Mechanior startował bardzo dobrze. Pokonał bowiem wszystkie 5 eliminacyjnych problemów w 10 próbach. Okazało się, że to świetny wynik, bowiem nasz zawodnik po eliminacjach znajduje się na 5. pozycji! Zatem po raz kolejny zobaczymy Mechaniora w półfinałach Pucharu Świata.

Pozostali nasi reprezentanci niestety nie startowali aż tak dobrze. Kuba Główka przebył 4 problemy w 15 próbach, co dało mu 41. pozycję. Kuba Jodłowski potrzebował na pokonanie 4 problemów 21 prób i wywalczył 49. miejsce. Piotrek Bunsch, który tydzień temu w Baku startował dobrze, tym razem zdołał przebyć tylko jeden problem i uplasował się na 53. miejscu. Piotrek jako jedyny nasz reprezentant startował w drugiej grupie eliminacyjnej.

Rywalizacja pań jeszcze trwa. W zawodach startuje jedna nasza zawodniczka – Małgorzata Rudzińska.

Zapraszamy na jutro na specjalną stronę wspinanie.pl, gdzie znajdziecie w jednym miejscu relację wideo, aktualne wyniki i tweety pisane prze Kubę Główkę.