22 maja 2014 11:50

Alex Honnold i 560-metrowa “Le Rouge Berbere” free solo OS!

Alex Honnold do swoich mrożących krew w żyłach przejść dołożył kolejną solówkę. Tym razem to pokonana free solo OS (!) 560-metrowa  Le Rouge Berbere 7b w Maroku.

Alex Honnold solo OS na "Le Rouge Berbere" 7b (fot. Glyn Hudson)

Alex Honnold solo na “Le Rouge Berbere” 7b (fot. Glyn Hudson)

14-wyciągowa Le Rouge Berbere, biegnąca na ścianie Jebel Tadrarate w wąwozie Taghia, została wytyczona w 2002 roku przez francuski zespół: A. Guillaume, C. Ravier i R. Thivel. Generalnie trudności tej wielowyciągowej drogi oscylują wokół 6b, ale jeden wyciąg osiąga 7b. I jest to siódmy wyciąg na drodze, dokładnie w środku ściany!

"Le Rouge Berbere" 7b (560 m, Taghia), schemat (remi-thivel.com)

“Le Rouge Berbere” 7b (560 m, Taghia), schemat (remi-thivel.com)

Wychowanemu na amerykańskich rysach Honnoldowi droga na pewno odpowiadała, bo praktycznie w całości prowadzi właśnie takimi formacjami. Alex na swoim facebooku zwięźle napisał:

Jednym z najważniejszych moich przejść w Taghia było solo na “Le Rouge Berbere”. Ta przygoda trwała 2,5 godziny.

Alex Honnold w dziedzinie przejść solo wzniósł się na poziom osiągalny jedynie dla wybranych i jak widać nie zamierza zrezygnować. Regularnie dokonuje kolejnych przejść, zaledwie w styczniu tego roku pokonał free solo 500-metrową El Sendero Luminoso 7c, teraz zaatakował, całe szczęście skutecznie, free solo OS drogę 7b.

Mysza

PS Alex zdaje się powędrował też na wyższy poziom rozpoznawalności w kulturze masowej Ameryki. Tu jako jeden z bohaterów rapera Kigity K:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum