27 kwietnia 2014 13:48

Puchar Świata w Chongqing – 10. miejsce Mechaniora, biegacze też bardzo dobrze!

W chińskim Chongqing dobiegła końca pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Świata. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – bouldering i czasówki. Polskę reprezentowała mocna i liczna ekipa.

Rywalizację boulderową zwyciężyli Niemcy – Jan Hojer (jedyny pokonał 4 bouldery!) i Juliane Wurm. Takie rozstrzygnięcie można potraktować za pewnego rodzaju niespodziankę, zwłaszcza w przypadku pań. Kolejne miejsca na podium u panów zajęli Rosjanin Dmitrij Szarafutdinow i Holender Jorg Verhoeven, natomiast wśród pań – Brytyjka Shauna Coxsey i Japonka Akiyo Noguchi.

Mechanior na bonusie na jedynce (fot. Kuba Główka)

Świetny wynik zanotował Andrzej „Mechanior” Mecherzyński-Wiktor, który awansował do półfinału zmagań boulderowych. Dzisiaj rano Mechanior walczył o najlepszą szóstkę. W finale udało mu się zaliczyć jeden top i 3 bonusy. To niestety nie wystarczyło na znalezienie się elitarnym gronie finalistów, ale 10. miejsce budzi zrozumiały podziw i jest potężnym zastrzykiem pozytywnej energii na dalsze pucharowe starty! W eliminacjach walczył również Kuba Główka, który po zrobieniu dwóch boulderów (i zaliczeniu 4 bonusów), ostatecznie uplasował się na 22. miejscu.

Wśród pań po raz pierwszy w seniorskim Pucharze Świata wystartowała Kasia Ekwińska. W eliminacjach udało jej się pokonać jeden boulder i dosięgnąć trzech bonusów. Ostatecznie Kasia zajęła 31. miejsce. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobyta w Chinach zaprocentuje już niedługo!

Kolejne emocje dostarczyła nam czasówka. Choć jak pisał w swoje relacji na tweeterze Kuba Główka, zmagania przebiegały w towarzystwie falstartów i protestów.

Ostatecznie w zawodach triumfowali, co raczej nie dziwi, Rosjanie – Julia Kaplina oraz Stanisław Kokoryn. Nasza silna i doświadczona ekipa pokazała, zresztą nie po raz pierwszy, że Polacy liczą się w tej konkurencji. Mimo, że do ścisłego finału nie udało się awansować ani paniom ani panom, to uzyskane wyniki można śmiało uznać za bardzo dobry start.

"Serwis międzybiegowy" czyli Klaudia i Mechanior

„Serwis międzybiegowy” czyli Klaudia i Mechanior (fot. Kuba Główka)

Najlepsze miejsca udało się wywalczyć Klaudii Buczek (5. miejsce), Oli Rudzińskiej (8. miejsce) i Marcinowi Dzieńskiemu (6. miejsce). Marcin swój bieg ćwierćfinałowy przegrał o 0,018 s.! Na 1/8 finału swoje starty zakończyli nasi pozostali zawodnicy – Jędrzej Komosiński (13. miejsce) oraz Edyta Ropek (9. miejsce) i Monika Prokopiuk (14. miejsce).

Marcin Dzieński wygrywa w 1/8 finału (fot. Kuba Główka)

Małą przykrością dla kibiców był brak zapowiadanej transmisji z dzisiejszych pucharowych wydarzeń. Niestety organizatorzy nie zapewnili ekipie filmowej IFSC odpowiedniego łącza internetowego. Rozczarowanie to łagodził na bieżąco komentujący na tweeterze zmagania zawodników Kuba Główka, trzeba przyznać, że w roli sprawozdawcy sportowego sprawdził się wyśmienicie :-)