24 kwietnia 2014 16:45

Piotrek Czarnecki z wizytą w Ostašu – pada “Louis Je Master” 8B

Raz bouldery raz lina. Tym razem Piotrek Czarnecki (KS Korona Kraków) zaszalał na kamykach, a dokładnie w Ostašu. Wrażenie robi zwłaszcza przejście Louis Je Master 8B.

10piotrek-czarnecki-pretty-belinda-FL

Piotrek na “Pretty Belinda” 8A FL, Silvretta, 2013

O trudnościach Louis Je Master pisał w tym roku już Łukasz Dudek, który mocno napracował się nad przystawką Martina Stranika, sugerując jednocześnie podwyższenie wyceny z autorskiego 8A+ na 8B (do Łukasza należy zresztą prawdopodobnie pierwsze powtórzenie z lutego tego roku). Tymczasem Piotrek poradził sobie z boulderem dość szybko i tu przytoczmy komentarz z 8a.nu ;) – „Chyba mi siadło. Łącznie chyba 5. próba. Mogłoby mieć A+, ale co ja się tam znam”.

Poza Louis Je Master w czeskim ogródku padła seria innych mocnych przejść na czele z: V-Ray 8A+, Don Corleone Low 8A+ i Bouldertherapy 8A (w stylu FL) i Festival Experimentální Kultur 7C+.

Louis Je Master to jeden z czterech problemów w tych trudnościach na koncie Piotrka. W 2013 roku w austriackim Silvretta padły Skiroute Project i More Shining (obie 8B), a w styczniu br. w zakrzówkowej Norze powstał autorski Batman (8A+/B).

Brunka
źródło: www.8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum