1 marca 2014 09:03

Znamy finalistów Mistrzostw Europy we wspinaczce lodowej

W Ufie (Rosja) trwają Mistrzostwa Europy we wspinaczce lodowej, które są równocześnie ostatnią odsłoną Lodowego Pucharu Świata. W zawodach startowała nasza reprezentantka Olga Kosek (AKG Łódź, Kanfor, Atest, Kuźnia Szpeju, kosek.com). Oldze udało się awansować do półfinału. Nasza zawodniczka nie przedarła się do 8-osobowej rundy finałowej.

Ceremonia otwarcia zawodów w Ufa (fot. Jewgienija Aljeksiejewa)

Ceremonia otwarcia zawodów w Ufa (fot. Jewgienija Aljeksiejewa)

Olga, która w tej randze zawodów startowała po raz pierwszy eliminacje zaczęła  pechowo. Po pierwszej drodze rozcięła sobie dziabką łuk brwiowy. Po opatrzeniu rany sędziowie zezwolili na ponowny start naszej zawodniczki. Wszystko skończyło się szczęśliwie i Olga po raz trzeci w tym roku wywalczyła awans do półfinału z ostatniej dającej awans pozycji. Zawody w Ufie są rozgrywane w formule bouldering. Zawodnicy wspinali się mieli w obu rundach na 5 drogach, pokonywanych pod rząd na wędkę. Taka formuła jest według Oli: „…delikatnie rzecz ujmując, wykańczająca”.

W rundzie półfinałowej Oli nie udało się poprawić pozycji z eliminacji i zawodniczka AKG Łódź ostatecznie zajęła 18. pozycję.

Półfinał wśród pań nie przyniósł zaskoczeń, choć może routsetterzy nie przewidzieli tak wysokiej formy czołówki pań. Prawie cała finałowa ósemka dziewczyn skończyła wszystkie pięć półfinałowych dróg! O kolejności decydowała liczba prób.

 1. Tołokonina Maria RUS
 2. Shin WoonSeon KOR
 3. Klingler Petra SUI
 4. Filippowa Maria RUS
 5. Galljamowa Nadieżda RUS
 6. Rainer Angelika ITA
 7. Hrozova Lucie CZE
 8. Badalajan Ludmiła RUS
Formuła na wędkę na Mistrzostwach Europy w Ufa (fot. Jewgienija Aljeksiejewa)

Formuła na wędkę na Mistrzostwach Europy w Ufa (fot. Jewgienija Aljeksiejewa)

Wśród panów rywalizacja nie była aż tak wyrównana i drogi półfinałowe bardziej rozrzuciły najlepszych:

 1. Park HeeYong KOR
  Tomiłow Maksim RUS
 2. Sypawin Walentyn UKR
 3. Proszczenko Radomir RUS
  Kuzowlew Nikołaj RUS
 4. Kumejko Jewgienij RUS
 5. Tomiłow Aleksiej RUS
 6. Dengin Aleksiej RUS

Jeszcze dzisiaj zostaną rozegrane kwalifikacje do konkurencji na czas. Finały obu konkurencji w niedzielę. Relację na żywo możecie śledzić na specjalnej stronie zawodów.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum