15 marca 2014 09:21

Po Wściekłą krówkę do Zimnego – Michał Salawa i Konrad Ociepka. Kinga trawersuje “Cienką czerwoną szmirę” – wg niej 7C/C+

Znów dobry marcowy dzień w wykonaniu naszych boulderowców. W Zimnym Dole warunki 13 marca były ponoć idealne, co wykorzystała spora grupka naszych wspinaczy.

Efekt? Dwa razy pada wizytówka Zimnego, Wściekła krówka 8A+ Tomka Oleksego. Syty daszek pokonują Konrad Ociepka (KS Korona Kraków) i Michał Salawa. Michał komentuje na 8a.nu:

Wściekły stejk :) Przy takim warunie chwyty trzymały się same. Najładniejszy bald w Zimnym :) Jak już raz zrobi się ruch to puszcza i jest łatwo.

Poniżej filmik z Zimnego i Michał w akcji:

Warto dodać, że kilka dni wcześniej nasi panowie stawali na topie „ósemek A”. Konrad pokonał w Zimnym Dole Magicę, a Michał zadziałał w Borzęcie, gdzie łatwo przeszedł Podniebny szpan.

A wracając do minionego czwartku. Z mocnym zestawem wyjeżdża z Zimnego Dołu także Kinga Ociepka-Grzegulska (Ocun, Rock Pillars, Heart Beat, KS Korona Kraków). Pokonuje dwie kombinacje. Najpierw pada krawądkowy trawers Cienka czerwona linia 7C, a chwilę później trudniejszy wariant Cienka czerwona szmira wymyślony przez Maćka Kalitę w ubiegłym roku, z wyjściową wyceną 8A. Jak się okazuje, aż tak trudno nie było, a kluczem okazały się patenty…

Kinga:

„Cienka czerwona linia” to trawers po krawądkach, stylem bardzo przypomina „Odyseję” :) „Cienka czerwona szmira” to trudniejszy start do tego samego baldu, Maciek Kalita wycenił go na łatwe 8A, ale ja znalazłam łatwiejsze patenty i wydaje mi się tylko trochę trudniejszy niż pierwotna linia, może 7C+, ale dużo zależy od patentu.

Jak zrobiłam “Cienką czerwoną linię”, Maciek pokazał mi “Szmirę” i od razu rzuciło mi się w oczy, że chłopcy robią niepotrzebny ruch, który bardzo komplikuje sprawę. Kolejna trudność to sięgnięcie do obłego podchwytu i tu też znalazłam łatwiejszy patent: mniejszy podchwycik zaraz obok, ale za to taki, na którym da się zapiąć. Jak zobaczyłam patent na ostatni, najtrudniejszy ruch (sięgnięcie z małej krawądki w mocnym przewieszeniu) to stwierdziłam, że odpuszczam tego balda. Po konsultacji z Gadułą (Adam Gadzic – przyp. red.) okazało się jednak, że da się zrobić przestrzał i wszystko staje się prostsze :)

Brunka
źródło: PZA, 8a.nu, info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum