18 marca 2014 13:32

Patagonia na wiosnę/lato 2014: kolekcja plecaków Ascensionist Pack

Amerykańska marka Patagonia postanowiła powrócić do produkcji alpinistycznych plecaków. Przykładem tego jest kolekcja Ascensionist Pack – plecaki występują w kilku opcjach litrażowych.

Kolekcja plecaków Ascensionist Pack: 45 l, 35 l, 25 l (fot. Outdoor Magazyn)

Kolekcja plecaków Ascensionist Pack: 45 l, 35 l, 25 l (fot. Outdoor Magazyn)

25 litrów producent proponuje wziąć na granitowe szczyty Bugaboos i na jednodniowe wspinaczki na El Capitanie, a w naszych warunkach na letnią, tatrzańską wspinaczkę. Plecak 35 litrowy jest już przeznaczony na szybkie wyjście na Fitz Roy’a lub wspinaczki w rejonie Chamonix oraz na naszym podwórku – jednodniowe wspinaczki zimowe. 45 litrów można już bez obaw zabrać na kilkudniowe przejścia, np. na Denali w Karakorum, czy wspinanie w Tatrach z biwakami.

Tworząc Ascensionist, projektanci mieli na uwadze przede wszystkim maksymalną prostotę, funkcjonalność i wytrzymałość plecaka – czyli to co wspinacze lubią najbardziej.

Prosty i szybki system zamykania plecaka Ascensionist Pack (fot. Outdoor Magazyn)

Prosty i szybki system zamykania plecaka Ascensionist Pack (fot. Outdoor Magazyn)

W projektowaniu plecaków uczestniczyli ambasadorzy marki, w tym przede wszystkim wybitny wspinacz i alpinista – Steve House. Jak przyznał, prace nad kolekcją Ascensionist Pack trwały kilka ostatnich lat: Chcieliśmy stworzyć plecak, który byłby wszechstronny i prosty, przeznaczony do wspinaczki, a przy tym w pięknej estetyce Patagonii – mówi Steve House.

Plecak posiada zintegrowany, asymetryczny komin, szeroko otwierany dla łatwego pakowania. Dzięki systemowi taśm, można go szybko zamknąć jedną ręką. Ascensionist ma system do mocowania czekanów, narty można troczyć po bokach. Dla obniżenia wagi, pas biodrowy można zdemontować.

25 litrowy plecak waży 349 g, 35 l – 850 g, a 45 l – 1020 g.

Więcej informacji znajdziecie na outdoormagazyn.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum