17 marca 2014 14:29

Pierwszy OS na „Jedi Master” M11 – Lucie Hrozová i Mirek Matějec

Zespół Lucie Hrozová i Mirek „Míra” Matějec dokonał pierwszego przejścia OS słynnej Jedi Master M11. Wytyczona w 2005 roku droga była uznawana wtedy za „najbardziej ciągowy mikst świata”.

Lucie Hrozová na drugim wyciągu Jedi Master (fot. Míra Matějec)

Lucie Hrozová na drugim wyciągu „Jedi Master” (fot. Míra Matějec)

Jedi Master (Cogne, Valle d’Aosta, Włochy) wytyczył w 2005 roku Szkot Scott Muir. Linia, której trudności wyciągów opiewają na WI3, M10-, M11, M9+ i WI4+ biegnie obok słynnej drogi Empire Strikes Back. Droga jest stosunkowo dobrze ubezpieczona, ale biegnie w kruchej skale. W 2005 roku droga został okrzyknięta „najbardziej ciągowym mikstem świata.” Jedi Master niecałe 2 tygodnie temu przypomniał nam polski zespół Krzysiek Rychlik i Magda Imielska, którzy swoim prowadzeniem wpisali się na listę zdobywców. Przed nimi byli:

  • Eric Svab – 2007,
  • Anna Torretta – 2008;
  • drogę przeszli także Jeff MercierTim Emmett – OS na wyciągu M11, Ueli Steck czy Pavol Rajcan.
Jedi Master M11 - oryginalna wycena M11+ (topo Scott Muir)

Jedi Master M11, oryginalna wycena M11+ (topo Scott Muir)

Dla duetu Hrozová i Matějec to nie pierwsza wspólna trudna, mikstowa, wielowyciągowa droga. W 2012 roku pokonali np. słynną Illuminati (5 wyciągów M11+ WI6+).

Míra Matějec i Lucie Hrozová (fot. Libor Hroza)

Mirek Matějec i Lucie Hrozová (fot. Libor Hroza)

Zespół zmieniał się na prowadzeniu, a pierwszy trudny i skalny wyciąg (M10-) oraz ostatni (M9+) prowadziła Lucie. Jak pisze Lucie, ostatni wyciąg to „40-minutowa bitwa, by znaleźć właściwe chwyty z poczuciem, że nie mogę odpaść”. Mirek wziął na siebie najtrudniejszy, trzeci wyciąg drogi (M11).

Mysza
Źródło: Lezec
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum